“Niğde OSB’ye 600 milyon dolar değerinde fabrika yatırımı yapacağız”

Niğde Bor OSB'ye 600 milyon dolar yatırım yapmaya hazırlandıklarını açıklayan Ekore CEO'su Serhan Süzer, ST Endüstri Radyo'da Derya Kumtepe'nin konuğu oldu.

“Niğde OSB’ye 600 milyon dolar değerinde fabrika yatırımı yapacağız”
Enerji Zirvesi

Enerjisini Üreten Fabrikalar programının bu haftaki konuğu Ekore CEO’su Serhan Süzer’di. Türkiye’nin yenilenebilir enerji alanındaki gücünü ve bu alanda geliştirilen teknolojilerin Türkiye’de üretilmesi konusunu konuştuğumuz Süzer, Türkiye’de gerçekleştirecekleri yatırım hakkında da detaylı bilgiler verdi. 
Süzer, “2013 senesinden beri gönlümüzde teknolojiye ve üretime yatırım yapmak vardı. Bu hedefimize ulaşabilmek için farklı çalışmalar gerçekleştirdik ve araştırmalar yaptık. Niğde Bor OSB’de Türkiye’ye çok değerli bir tesis kazandırıyor olacağız. Hedefimiz, Türkiye’ye içerisinde tüm proseslerin bir arada olduğu bir tesis armağan etmek ve ülkenin enerji konusunda dışa bağımlılığını azaltmak.  Niğde Bor OSB’de 620 dönümlük arazinin üzerine kuracağımız fabrikanın yatırım bedeli 600 milyon dolar civarında olacak. Proje tamamlandığı zaman 1500 kişiye istihdam sağlayacağız.” dedi. 
Türkiye’de teknolojiye ve üretime yatırım yapılması gerektiğini vurgulayan Ekore CEO’su Serkan Süzer ile hem güneş sektörünü hem de enerji alanında yeni geliştirilen teknolojileri konuştuk. 
 

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2019, 09:34
Enerji Zirvesi
YORUM EKLE

Wago

Markaküpü

Dergiler
Partnerler