banner1322
x

Mitsubishi Electric, enerji verimliliği için çözümler sunuyor

Mitsubishi Electric, Türkiye’nin enerji verimliliği alanındaki çalışmalarına teknolojik çözümler sunuyor ve iklimlendirme, otomasyon, asansör gibi alanlar için iddialı sonuçlar ortaya koyuyor.

Mitsubishi Electric, enerji verimliliği için çözümler sunuyor
Endüstri 40 Zirvesi

Enerji verimliliğine verdiği önlem ve çalışmalarla adından söz ettiren Mitsubishi Electric, sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyor. Enerji tasarrufuyla ilgili açıklama yapan Mitsubishi Electric Türkiye Başkanı Şevket Saraçoğlu, toplumların yaşam kalitesini artırmak için ileri teknolojili çözümler geliştirdiğini söylüyor ve konuşmasına şu sözlerle devam ediyor. “Mitsubishi Electric olarak Türkiye’de de iklimlendirme, otomasyon, asansör, yürüyen merdiven, görsel veri, uydu ve ulaştırma bağlantılı altyapı sistemleri gibi pek çok farklı alanda yüksek katma değer sağlamak için faaliyet gösteriyoruz. Amacımız enerjinin verimli kullanılabilmesi için bilinç düzeyini artırmak. Özellikle sanayide enerji kullanımının, üretimde ve üretim standartlarında bir düşüşe neden olmadan azaltılması gerekiyor.” 

Mitsubishi Electric’in CO2 emisyonunu yüzde 30 azaltmak 

Saraçoğlu, Mitsubishi Electric’in küresel ve çevre dostu bir şirket olma hedefi ile çalışmalarına devam ettiklerini söylüyor ve Eko Değişim çerçevesinde hem kendi çalışanlarının hem de toplumun bilinç düzeyini artırmak için çalıştıklarını ifade ediyor. Mitsubishi Electric’in 100. yıldönümünün kutlanacağı 2021 yılına kadar çevre hedeflerini belirlediklerini açıklayan Saraçoğlu, bu hedeflerin başında düşük karbon ve geri dönüşüme dayalı bir toplum yaratılmasına katkıda bulunmak olduğunu ifade ediyor. En önemli amaçlarının ise doğayla uyum içerisinde faaliyet göstermek çevre yönetimi konusundaki faaliyetlerini güçlendirmek olduğunu belirtiyor. Saraçoğlu hedeflerini şu sözlerle özetliyor: “2021 hedeflerimiz kapsamında ürün kullanımından kaynaklanan CO2 emisyonunu 2001 mali yılına kıyasla, üretimden kaynaklanan CO2 emisyonunu ise 1991 mali yılına göre yüzde 30 oranında azaltmayı amaçlıyoruz.” 
 

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2019, 08:56
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını