Kurumsal Enerji’nin 2019 raporu yayınlandı

Schneider Electric, 2019 Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik İlerleme Raporu’nu yayınlayarak sektördeki gelişmelere ışık tuttu. Rapor kapsamında; şirketlerin ilerleme konularında planlı hareket edilmeye başlanacak.

Kurumsal Enerji’nin 2019 raporu yayınlandı
Enerji Zirvesi

Schneider Electric’in Kurumsal Enerji ve Sürdürülebilirlik konusuyla ilgili yayınladığı 2019 raporu, sektördeki gelişmeler hakkında bilgiler sunuyor. Bu rapor, büyük kuruluşların satın alma işlemlerini, talep yönetimlerini, veri kullanımlarını ve enerji verimliliğine yönelik attığı adımları anlamak için geliştirdiği bir çalışma. Rapor sonucunda elde edilen çıktılar ise GreenBiz Research tarafından gerçekleştirilen anketinin sonuçlarını ve telefon görüşmelerini baz alıyor. Katılımcılar arasında ise; kurul üyelerinden bireysel katılımcılara kadar tam 299 uzman kişi yer alıyor. Ankete katılan şirketler ise ticari, gayrimenkul, eğitim, finans, sağlık ve biyoteknoloji, sanayi ve ulaşım, perakende ve konaklama ve teknoloji olmak üzere 7 sektörü hedef alıyor. 

“VERİMLİLİĞİ ARTIRMA STRATEJİLERİNİ BENİMSİYORUZ”

Konuyla ilgili açıklan raporu değerlendiren Schneider Electric Başkanı ve CEO’su Jean-Pascal Tricoire, iş liderlerinin gelişen enerji ortamı ve çevresinde kontrolü eline alma noktasında her zamankinden daha fazla farkında olduklarını belirtiyor. Pasif bir tüketici olmanın rekabet açısından dezavantaj olduğuna dikkat çeken Tricoire, şirketlerin agresif bir şekilde verimliliği artırma stratejilerini benimsemesi gerektiğine vurgu yapıyor. 


Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2019, 09:20
YORUM EKLE

AEMOT

Vat

Dergiler