Katma değerli üretime öncü olacak

Enerji alanında yenilikçi ürünleriyle öne çıkan Teksan, tasarım ile jeneratörü bir araya getirdiği kompozit kabininin katma değerli üretime öncü olacağını açıkladı.

Katma değerli üretime öncü olacak
Endüstri 40 Zirvesi

Sektöründe, yenilikçi ürünleri ile öne çıkan Teksan, tasarım ile jeneratörü bir araya getirdiği kompozit kabininin tanıtım toplantısını Dubai’de gerçekleşen ve altın sponsorluğunu üstlendiği Middle East Electricity Fuarı’nda yaptı. Çizgi ötesi bir tasarıma sahip olan bu kompozit kabin, katılımcıların ve ziyaretçilerin oldukça dikkatini çekti. Teksan, bu ürünleri ile katma değerli üretime katlı sağlayacaklarına da dikkat çekti.
 
Ar-Ge ve inovasyona en çok yatırım yapan firmalardan olan Teksan, Middle East Electricity Fuarı’nın katılımcılarına tanıttığı prototip kompozit kabin ile teknoloji ve estetiği bir araya getirdiğini gösterdi. Standart bir jeneratör kabin tasarımlarında görmeye alışık olmadığımız yumuşak hatlar ve bu kompozit kabinin renkleri oldukça dikkat çekmekte.

Konuyla ilgili açıklama yapan Teksan Pazarlamadan Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Ata Tuncer, konuşmasına Ar-Ge ve inovasyona Teksan olarak verdikleri önemi vurgulayarak başladı.  Türkiye sanayisinin kaliteli üretiminin çok iyi bir aşamada olduğunu ancak katma değeri yüksek ürün üretimi noktasında alınması gereken uzun bir yol olduğunu söyleyen Tuner, şirket olarak amaçlarının Türkiye’deki katma değeri yüksek ürün ihracatını artırmak olduğunun altını çizdi. Daha önce de Türkiye’nin ilk hibrit jeneratörünü geliştirdiklerini hatırlatan Tuncer, bu önemli atılımlarının ardından şimdi de Ar-Ge ekiplerinin yoğun çalışmaları sonucunda prototipini hazırladığı kompozit kabin tasarımı ile önemli bir yenilik geliştirdiklerini söyledi. Bu ürünlerinin tanıtım toplantısını sektörlerinin dünyadaki en büyük buluşması olan Middle East Electricity Fuarı’nda yapmalarının önem verdiklerini belirten Tuncer, oldukça güzel geri bildirim aldıklarını da sözlerine ekledi.

Çizgi ötesi ürün skalalarına bir yenisini eklemekten gurur duyduklarını vurgulayan Tuncer, kompozit kabin çözümleri ile jeneratör tasarımındaki ezberleri bozduklarını ve yepyeni bir yaklaşımla yeniden yorumladıklarını belirtti. Tuncer son olarak, ürünlerinin yalnızca sıra dışı ve estetik tasarımı ile değil, darbelere karşı dayanıklı özel kompozit malzemesi ile de sektöre oldukça önemli bir farklılık getirdiğini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2019, 14:18
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını