banner1049
x

İnegöl’de santral açılışı heyecanı

Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin İnegöl’de hayata geçirdiği santral projesinin açılışı gerçekleşti. İnegöl’ün çöpleri elektriğe dönüşmeye başladı.

İnegöl’de santral açılışı heyecanı
EndüstrideAra3

Yenilenebilir enerji kaynaklarını doğru kullanmak ve enerji verimliliğine yönelik projeleri hayata geçirmek için yoğun bir çalışma içerisine giren Bursa Büyükşehir Belediyesi, İnegöl’e kurduğu santral projesinin açılışını gerçekleştirdi. İnegöl’ün katı artık depolama alanında oluşan metan gazını elektriğe dönüştürme fikrini hayata geçiren Bursa Büyükşehir Belediyesi, bu proje sayesinde yılda 14 bin konutun enerji ihtiyacını karşılamaya hazırlanıyor. 

“BENİM İÇİN HİKAYESİ VAR”

Santralin açılışına katılan isimler arasında; Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Bursa Milletvekili Vildan Yılmaz Gürel, İnegöl Kaymakamı Şükrü Görücü yer aldı. “Benim için işin hikayesi var” diyerek konuşmasına başlayan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, 17 ilçede ulaşım, çevre, kırsal kalkınma gibi birçok alanda çalışma gerçekleştirdiklerini ve odak konularının çevre kalitesi olduğunu ifade etti. 
 

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2018, 15:54
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Vat

Dergiler