banner1339
x

İnci GS Yuasa 34 yılda 50 milyon akü üretti

Enerji depolama teknolojilerinin geliştirilmesi alanında önemli çalışmalar gerçekleştiren İnci GS Yuasa, 34 yılda 50 milyon akü üretti. 

İnci GS Yuasa 34 yılda 50 milyon akü üretti
Robot Zirvesi

Enerji depolama alanında geliştirdikleri ürünlerle dikkat çeken İnci GS Yuasa, 34 yılda 50 milyon akü üreterek sektör için önemli çözümler geliştirmeye devam ediyor. Firma 50 milyonuncu aküsü Manisa Organize Sanayi Bölgesi’ndeki fabrikasında düzenlediği törenle üretim bandından indirildi. Törende konuşma gerçekleştiren İnci GS Yuasa İcra Kurulu Direktörü Cihan Elbirlik, hedeflerinin 50 yılda 150 milyon akü üretmek olduğunu söyledi ve bugün 6 kıtaya ulaştıklarını ve 80’in üzerindeki ülkeye gelişmiş çözümler sunduklarını ifade etti. Japon ortağı global akü üreticisi GS Yuasa’nın sahip olduğu bilgi, birikim ve tecrübesinin de katkılarından bahseden Elbirlik, Türkiye’de teknoloji ve hizmet konusunda lider olduğunu ifade ediyor.

“ENERJİYE DEPOLAMAK TEMEL KONUMUZ”

Enerji sektörünün büyük bir dönüşümün eşiğinde olduğuna vurgu yaparak konuşmasına devam eden Elbirlik, dünya nüfusunun iki milyar daha artmasıyla birlikte enerji ihtiyacının da global anlamda iki katına çıkacağını söylüyor ve enerji depolama sistemlerinin hayati önem taşıdığına dikkat çekiyor. İnci GS Yuasa olarak enerji depolama teknolojilerinin geliştirilmesine aktif rol oynamaya devam edeceklerinin altını çizen Elbirlik, hem Ege’nin hem de Türkiye’nin gelişmesine katkı sağlamak istediklerini dile getiriyor.

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 15:20
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını