banner1322
x

Garanti Bankası enerjiye ilk adımını attı

Kendi öz tüketimi için güneş enerjisi santrali kuran Garanti Bankası, Türkiye’nin farklı illerinde 3 adet çatı projesini hayata geçirdi.

Garanti Bankası enerjiye ilk adımını attı
Endüstrideara

Garanti Bankası, Türkiye’nin üç farklı ilinde devreye alacağı çatı üzeri GES projesiyle sektöre ilk adımını attı. Garanti Bankası kendi öz tüketimini karşılamak amacıyla bu santralleri kurarken aynı zamanda yatırımcılara örnek olmayı hedefliyor.

2018 YILINDA 3 PROJE

Garanti Bankası, 2018 yılı içerisinde Bodrum Şubesi (55 KW), Sivas Çağrı Merkezi (30 KW) ve Antalya Akdeniz Şubesi (8KW) olmak üzere 3 farklı şehirde güneş enerji santrallerini devreye aldı. Konuyla ilgili açıklamada bulunan Garanti Bankası Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, öncelikli olarak teknoloji maliyetlerinin düşmesi ve fiyat dalgalandırmalarına karşı tüketici korumak hedefi ile GES yatırımlarının cazip hale geldiğini söyledi. Enerji alanındaki sürdürülebilirlik hedefleri hakkında da bilgi veren Edin, yenilenebilir enerji yatırımları için bugüne kadar 5 milyar dolar finansman sağladıklarını ifade etti ve güneşten rüzgara kadar birçok projede yer aldıklarını söyledi. Yenilenebilir enerji kaynaklarını hem finanse ederek hem de kendi binalarına yatırım yaparak desteklerini ifade eden Edin, İklim Değişikliği Eylem Planı yaptıklarına da vurgu yaptı.

Güncelleme Tarihi: 10 Aralık 2018, 15:06
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını