Esis Enerji A.Ş yeni adresinde!

Tuzla Organize Sanayi bölgesinde yer alan 3500 m2'lik yeni yerinde hizmet vermeye başlayan Esis Enerji A.Ş; 2000 yılında dört mühendis tarafından UPS, redresör, invertör, solar invertör, frekans konvertörü ve pek çok özel tasarım üretimi ve satışı yapma amacıyla kuruldu.

Esis Enerji A.Ş yeni adresinde!
Enerji Zirvesi

2017 Ağustos ayında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından tescil edilen “Ar-Ge Merkezi” unvanını alan Esis Enerji A.Ş böylelikle yeni yerinde farklı projelere imza atacak. Esis Enerji A.Ş Genel Müdürü Uğur Börekçi “Firması ve Ar-Ge Merkezi” konusunda şunları dile getirdi; “Esis Enerji A.Ş 2000 yılında güç elektroniği konusunda ihtiyaç duyulan güç sistemlerini tasarlamak, üretmek, satışını gerçekleştirmek ve satış sonrası hizmetleri vermek amacıyla 4 mühendis tarafından kurulmuştur. Firmamız bugüne kadar birçok teknolojik ürün geliştirmiş ve UPS, Redresör ve İnvertör teknolojileri için dünya çapında geçerli olan patentlerini almıştır. Ar-Ge Merkezi olmamız sebebiyle teknolojik ürünlerimizi daha da ilerilere taşıyacağız. İstanbul Tuzla’da ki son teknolojik donanımlı fabrikamızda farklı projelere imza atacağız. Özellikle son dönemlerde gündemde olan Güneş Enerjisi sektörüne yönelik çalışmalarımız artacak. Bununla paralel olarak elektrikli araçlar için şarj istasyonu ürünlerimizi geliştirip piyasaya sunacağız. Uzman kadromuzla Esis Enerji A.Ş Türkiye’de yapılan satışlarda 5 binin üzerinde müşteriye ulaşmış, dünya genelinde ise 50’ye yakın ülkeye satış yapmaktadır.”

Uğur Börekçi

“ÜLKE EKONOMİSİNE VE TEKNOLOJİNİN GELİŞİMİNE KATKI SAĞLAYACAĞIZ”

“İstanbul merkezli Teknik Servis Bölümü, Türkiye’nin yedi bölgesindeki çözüm ortakları ve yurt dışındaki distribütörler, ESİSPOWER’ın güçlü servis ağını oluşturmaktadır. Özellikle Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), Karayolları Genel Müdürlüğü, TCDD gibi kamu kuruluşları, Üniversiteler, Hastaneler, ABB ve SIEMENS önemli müşterilerimizden sadece bir kaçıdır. Satışlarımızın yüzde 30’una yakın bir geliri ihracat gelirlerimizden oluşmaktadır.” diyen Börekçi, “Ar-Ge Merkezi” olmamız bize birçok açıdan katkılar sağlayacak. Bunların arasında devletin bize sağlayacağı teşvikler, vergi ve sigorta indirimlerini söyleyebilirim. Ayrıca bu sayede yeni projeler üretip birçok kişiye de iş imkânı sağlayacağız.” dedi ve son olarak şunları söyledi: “İstanbul Tuzla’da ki yeni ve donanımlı fabrikamızda Türkiye Sanayisine katkı sağlayarak hem ülke ekonomisine hemde teknolojinin gelişmesine yardımcı olacağız, Ar-Ge Merkezi olmamız sebebiyle de akademik çevrelerle çalışmalarımız artacak ve teknolojimiz daha hızlı ilerleyecek.”

Güncelleme Tarihi: 05 Nisan 2019, 11:46
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını