banner1322
x

Enerjisa Enerji, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne imza attı

Sürdürülebilirlik konseptini bütünsel bir bakış açısıyla ele alan Enerjisa Enerji, Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi'nin imzacısı oldu ve Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yer aldı.

Enerjisa Enerji, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi'ne imza attı
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

İSTANBUL (AA) - Enerjisa Enerji'nin, gönüllü kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’ni (UN Global Compact) imzaladığı ve Borsa İstanbul Sürdürülebilirlik Endeksi’nde yerini aldığı açıklandı.

Enerjisa tarafından yapılan açıklamaya göre, şirket, dünyanın en büyük gönüllü kurumsal sürdürülebilirlik inisiyatifi olan Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) imzacısı oldu. Dünya genelinde 160’ın üzerinde ülkede yaklaşık 10 bin şirket, STK ve eğitim kurumunun üyesi olduğu UN Global Compact'ın, şirketlerin stratejilerini ve operasyonlarını insan hakları, çalışma standartları ve çevre gibi alanlardaki 10 ilkeye uyumlu hale getirmek için destek olduğu belirtilen açıklamada, inisiyatifin Sürdürülebilir Kalkınma Amaçlarına ulaşılabilmesi için liderlik yaptığı bildirildi.

Enerjisa Enerji'nin, enerji tedarikinde arz güvenliği ve kesintisiz enerji konularını sürdürülebilirlik ajandasında önceliklendirdiği vurgulanan açıklamada, şirketin, enerji arzında sürekliliğin sağlanmasına yönelik yatırımlarına devam ederken, enerji verimliliği ve e-mobilite alanlarında çalışmaları ile sektöre liderlik yaptığı ifade edildi.

Açıklamada, Enerjisa Enerji'nin enerji sektöründe sürdürülebilirlik bakış açısı ile faaliyetlerini sürdürürken, tüm iş süreçlerinde çevresel ve sosyal konularda küresel ilkelere uymaya ve toplumsal farkındalığa yatırım yapmaya devam edeceği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 15:35
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını