banner1322
x

Enerji yatırımları için Ukrayna fırsatı

Ukrayna devlet enerji iletim şirketi Ukrenergo'nun Denetim Kurulu Başkanı olan Şevki Acuner, Ukrayna'nın, Türk iş adamlarının şeffaflığını, dürüstlüğünü ve yaptığı işin kalitesini gösterilebileceği en rahat piyasalardan biri olduğunu ve yapılan toplantının yalnızca enerji sektörünün değil, diğer sektörlerin de önünü açacağını söyledi.

Enerji yatırımları için Ukrayna fırsatı
Endüstrideara

ANKARA (AA) - Ukrayna devlet enerji iletim şirketi Ukrenergo'nun Denetim Kurulu Başkanı olan Şevki Acuner, Ukrayna'nın, Türk iş adamlarının şeffaflığını, dürüstlüğünü ve yaptığı işin kalitesini gösterilebileceği en rahat piyasalardan biri olduğunu ve yapılan toplantının yalnızca enerji sektörünün değil, diğer sektörlerin de önünü açacağını söyledi.

Acuner, Türk-Ukrayna İşadamları Derneği tarafından (TUİD) Ankara'da gerçekleştirilen Ukrenergo'nun ilk yurt dışı tanıtım toplantısında, Türkiye ve Ukrayna arasındaki ilişkinin güçlendirilmesi amacıyla gerçekleştirilen bu tip çalışmaların son derece önemli belirtildi.

Ukrenergo'nun son 6 ayda oldukça ciddi bir değişimden geçtiğine dikkat çeken Acuner, Ukrayna'nın dönüşüm sürecinde son derece şeffaf ve açık bir yol takip ettiğini söyledi.

Acuner, Ukrayna elektrik sektörünün dönüşümü aşamasında en önemli faktörlerden birinin, Avrupa elektrik sistemine entegrasyonun tamamlanması olduğunu hatırlatarak, böylece Rusya'ya olan bağımlılığın azalacağını ve enerji güvenliğinin sağlanmasıyla birlikte fiyatlarda da rekabetçi bir ortamın oluşturulacağını belirtti.

Türk Ukrayna İşadamları Derneği (TUİD) Başkanı olan Burak Pehlivan  ise bugün Türkiye'nin ihracatının yüzde 48’inin AB ülkelerine yapıldığını ve elde edilen bu avantajın Ukrayna gibi ülkelerde de Türkiye'yi güçlü kıldığını vurguladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Eylül 2019, 14:47
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını