En büyük SCADA sistemlerinde SATEL imzası

Dünyanın en büyük SCADA sistemlerinden biri olan Hindistan’daki BESCOM projesi veri iletişim sistemlerinde SATEL’i tercih etti.

En büyük SCADA sistemlerinde SATEL imzası
Endüstrideara

Bangalore Elektrik Tedarik Şirketi BESCOM, Bangalore şehirinde elektrik dağıtım otomasyon sisteminin ve ilgili tesislerin geliştirilmesiyle elektrik kesintisi süresini azaltarak elektrik hatlarının güvenilirliğini artırmak, kullanım ve üretim dengelerinin daha sağlıklı yönetilmesini sağlamak, böylece yerel ekonomik gelişime ve yerel halkın yaşam standardının iyileştirilmesine katkıda bulunmak için 11kV’lık elektrik dağıtım hattını modernize ederek akıllı şebekeler sistemine geçiş yaptı.

Japon Yatırım İşbirliği Ajansı fonunun sağladığı 100 milyon euroluk toplam bütçesi ile gerçekleştirilen, dünyanın en büyük SCADA radyo projelerinden biri olma unvanına sahip projede SATEL radyo modemleri kullanıldı. SATEL projeyi anahtar teslim olarak alıp 41.000 km2’lik adanda 5 milyonu şehir merkezinde olmak üzere 14 milyonluk nüfusun elektrik ihtiyacını gideren projede kurulan iki SCADA sistemi ve 3130 alt istasyon kurulumuyla uzak alanlar arasında iletişimi DNP protokolü üzerinden yedekli UHF radyo modem haberleşmesi ise başarıyla sağlıyor. Sunduğu NMS (Network Management Software) yazılımı ile haberleşme ağının izlenmesine ve sorunların önceden tespit edilmesine imkan sağlamakta. 

Türkiye distribütörlüğünü Bilko’nun üstlendiği SATEL, enerji sektöründe gerçekleştirdiği çok sayıda projeyle radyo haberleşme sistem hizmetleri veriyor. Üstün kalitede ürünlerini katma değerli mühendislik hizmetleriyle birlikte sunan SATEL, anahtar teslim veri iletişim çözümleri sunuyor.

http://www.bilko-automation.com/tr-TR/urunler/nedem_rf_data_modemler/2/673/0/0

YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını