Dünyada ilk kez Aksa Jeneratör yaptı!

- Aksa, son olarak geliştirdiği CBE teknolojisiyle enerji kesintilerinde jeneratörün devreye girme süresini 15 saniyeden 8 saniyeye düşürdü - Aksa'nın yeni teknolojisi İstanbul Havalimanı'na da kesintisiz enerji veriyor - Aksa Jeneratör Üst Yöneticisi Alper Peker: - "Ar-Ge faaliyetlerimiz kapsamında dünyada ilk kez jeneratörün devreye girme süresini 15 saniyeden 8 saniyeye indirmeyi başardık. Geliştirdiğimiz bu teknolojiyi, tek bir ürünün yanı sıra çoklu jeneratör gruplarının senkronize olarak yükü besleme durumlarına da entegre edecek projeleri gerçekleştirecek bir duruma geldik"

Dünyada ilk kez Aksa Jeneratör yaptı!
Endüstri 40 Zirvesi

İSTANBUL (AA) - Ar-Ge çalışmaları kapsamında Aksa Jeneratör, dünyada ilk defa jeneratörün devreye girme süresini 15 saniyeden 8 saniyeye indirme başarısını gösterdi.

Aksa Jeneratör tarafından yapılan basın açıklamasına göre, kesintisiz enerji amacıyla sunduğu ürün ve hizmetlerini devamlı yenileyerek enerji sektörüne ivme kazandırmayı sürdürüyor.

Son olarak geliştirdiği CBE (Close Before Excitation) teknolojisiyle Aksa Jeneratör, enerji kesintilerinde jeneratörün devreye girme süresini 15 saniyeden 8 saniyeye kadar düşürdü.

Özellikle hastanelerde maksimum 10 saniyelik kesintiye tahammül edebilen ameliyathane, yoğun bakım ve radyoloji gibi bölümler açısından hayati önem arz eden Aksa Jeneratör’ün CBE ürününün; CBE teknolojisinin hastanelerin yanı sıra havalimanları, demir çelik sektörü, data center'lar ve alışveriş merkezleri gibi enerji kesintisinin tolere edilmesinin ciddi riskler doğuracağı yerlerde de kullanıma sunulması amaçlanıyor.

CBE teknolojisini İstanbul Havalimanı'nda da kullanan Aksa Jeneratör,  kesintisiz enerji sağlamayı sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2019, 15:04
YORUM EKLE

Kontek

Repg

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını