CW Enerji, Gana’yla el sıkıştı

Ürettiği güneş enerji paneliyle ekipmanlarını satmak üzere, Gana’da bir firma ile CW Enerji’nin el sıkıştığı bildirildi.

CW Enerji, Gana’yla el sıkıştı
Endüstrideara
ANKARA (AA)
CW Enerji Antalya Organize Sanayi Bölgesi’nde ürettiği güneş enerji panel ve ekipmanlarının satışı için Gana'da faaliyet gösteren bir şirketle anlaşma imzaladığını açıkladı.
Avrupa, Balkanlar ve Afrika'da faaliyet gösteren CW Enerji, ihracat yaptığı ülke sayısını 21'e çıkardı.
Yıllık üretim kapasitesini 750 megavata yükselten Antalyalı firma, Gana’da el sıkıştığı şirkete ürettiği güneş paneli ve ekipmanlarını ihraç edecek. Amerika, Avrupa ve Afrika, olmak üzere üç kıtada bulunan pazarlara ürün satmayı hedefleyen firma, distribütörlerinin sayısını, artırmaya devam ediyor.
Antalyalı Enerji firmasının, 2019’da uygulamaya alacağı yeni projelerle, ihracat yoğun bir tempoda ilerleyerek, Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediği belirtildi.

CW ENERJİ'NİN HEDEFİ: AFRİKA, AMERİKA VE AVRUPA'YA İHRACAT

Yıllık üretim kapasitesini 750 megavata yükselten Antalyalı firma, Gana’da el sıkıştığı şirkete ürettiği güneş paneli ve ekipmanlarını ihraç edecek. Amerika, Avrupa ve Afrika, olmak üzere üç kıtada bulunan pazarlara ürün satmayı hedefleyen firma, satış antlaşxması yaptığı partnerlerini de artırmaya devam ediyor.

Antalyalı Enerji firmasının, 2019’da uygulamaya alacağı yeni projelerle, ihracat yoğun bir tempoda ilerleyerek, Türkiye ekonomisine katkı sağlamayı hedeflediği belirtildi.
6- 8 Eylül 2018 tarihlerinde Gana'da düzenlenen PowerElec Ghana/ Yenilenebilir Enerji ve Elektrik Fuarı'na iştirak eden CW Enerji'nin burada Ganalı bir solar enerji firması ile partnerlik kararı aldığı kaydedildi.
Ön antlaşma üzerine Ganalı firma yöneticisinin, Antalya Organize Sanayi Bölgesi'nde konuşlu CW Enerji ile iş birliği yapmak için Antalya'ya gelerek, direkt satış partnerliği antlaşması imzalandı.
Antlaşmaya göre, CW Enerji, üretimini yaptığı güneş enerjisi panel ve ekipmanlarını bu firmaya ihraç edecek. Üretim kapasitesini 750 megavata yükselten firma, 2019’da Amerika, Afrika ve Avrupa ülkeleri odaklı ihracat eylem planı başlatacak. Antalyalı firmanın, Afrika’da yeni partner arayışında olduğu da ifade edildi.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2018, 09:54
YORUM EKLE

Legrand

Aha

Dergiler