banner1322
x

BEDAŞ meslek lisesine yüksek gerilim laboratuvarı kurdu

Enerjinin Yıldızları projesi kapsamında BEDAŞ Bayrampaşa’daki İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Yüksek Gerilim Laboratuvarı kurdu.

BEDAŞ meslek lisesine yüksek gerilim laboratuvarı kurdu
Enerji Zirvesi

Elektrik dağıtım sektörünün ihtiyaç duyduğu kalifiye eleman sorununa çözüm üretmek için Enerjinin Yıldızları projesi başlatıldı. Bu proje kapsamında BEDAŞ, Bayrampaşa’da bulunan İnönü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne Yüksek Gerilim Laboratuvarı kurdu. Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile yapılan iş birliği kapsamında açılış gerçekleştirildi. Açılışa Bayrampaşa Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Prof. Dr. Kemal Varın Numanoğlu, MEB Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı Ertuğrul Geçgil, MEB Eğitim Ortamlarının ve Öğrenme Süreçlerinin Geliştirilmesi Daire Başkanı Belma Güngör,  BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, Okul Müdürü Deniz Mutlu Güler ile çok sayıda öğretmen ve öğrenci katıldı.

HEDEFİMİZ ÖĞRENECİLERİN UYGULAMALI EĞİTİM ALMASI  

Türkiye’nin gelecek nesillerini kendi alanlarında uzmanlaşmasını sağlamak amacıyla önemli bir projeyi hayata geçirdiklerini ifade ederek konuşmasına başlayan BEDAŞ Genel Müdürü Murat Yiğit, gençlerin iş hayatına donanımlı olarak adım atması için böyle bir projeyi gerçekleştirdiklerini söylüyor. Yiğit konuşmasını ise şu sözlerle tamamlıyor: “Bu dalı tercih eden öğrencilerimizin uygulamalı eğitim alabilmesi için AB standartlarında bir Yüksek Gerilim Laboratuvarı kurduk. Bugün resmi açılışını yaptığımız laboratuvarımız ve Yüksek Gerilim Dalı ile sektörün yetişmiş eleman ihtiyacına çözüm üretebilmeyi hedefliyoruz” ifadelerini kullandı. Ardından Yüksek Gerilim Dalı’nı tercih eden öğrencilere de seslenen Yiğit, “Siz çalışın, mesleki donanımlarınızı en güvenli ve en doğru şekilde buralarda edinin, işiniz hazır. Biz sizi bekliyoruz” 
 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2018, 18:18
YORUM EKLE

Kontek

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını