Avrupa’nın en büyük yüzer GES projesine Trina Solar imzası

Trina Solar, Avrupa’nın En Büyük Yüzer PV Santrali için 17 MW gücünde güneş paneli sağladı. Solar sektörü için firmalara çözüm sunan Trina Solar, bu projeyle Fransa’da yer aldı.

Avrupa’nın en büyük yüzer GES projesine Trina Solar imzası
Proses Zirvesi

Fransa’nın yenilenebilir enerji alanına yatırım yapan şirketi Akuo Energy, O’MEGA 1 projesi ile Avrupa’nın en büyük yüzer GES projesi hayata geçti. Bu projede Trina Solar’ın ‘’düşük karbon ayak izli‘’ modülleri kullanıldı. Piolenc’de yer alan tesis, 4.700’den fazla hanenin tüketimini kapsayacak ve %100 yenilenebilir enerji üretecek. Santral ayrıca 17 hektarlık bir alanda yılda yaklaşık 11.100 ton CO2 salınımını azaltacaktır. 

“BU PROJEDE YER ALMAKTAN DOLAYI MUTLUYUZ”

Trina Solar’ın TSM-DEG14.20 (II) tipi 46 bin adetten fazla çift cam monokristal PERC modüllerinin kullanıldığı O’MEGA 1 projesi, Duomax M Plus modülü, büyük ölçekli güneş santralleri için yüksek çıkış performansı sunuyor. Sektör lideri 1500V UL / IEC derecesine sahip olan Duomax M Plus üst düzey verimlilik ve yüksek güç yoğunluğu, zorlu çevre koşullarına dayanırken maksimum enerji çıkışı sağlar. Yüksek kaliteli güneş camı ve kapsülleme ile üretilen dayanıklı çift cam yapısı, güneş pillerini ömür boyu nemden koruyarak, PID’den enerji kaybını önlüyor. Konuyla ilgili açıklama yapan Trina Solar Avrupa Başkanı Gonzalo de la Viña, Avrupa’nın en büyük yüzen güneş sistemi için Akuo tarafından seçildikleri için mutlu olduklarını belirtiyor. Bu proje ile Fransız CRE4.1 ihale kullanımlarının özel kısıtlamaları altında geliştirildiğini de belirtiyor. Viña, konuşmasını şu sözlerle tamamladı: “Ciel et Terre yüzer yapı ile kombine edilmiş düşük CO2 emisyonlu çift cam monocrystalline PERC modüllerimize dayanan, rekabetçi ve ekonomik bir çözüm. Bu projenin Fransa ve Avrupa çapında yüzer PV projelerinin daha da geliştirilmesine kapı açacağına inanıyoruz.”
 

Güncelleme Tarihi: 05 Mart 2019, 17:52
YORUM EKLE

Enerji Zirvesi

Vat

Dergiler