banner1339
x

“Avrupa pazarında büyümeye hazır yatırımlarımız var”

Amcor Flexibles ambalaj sanayi sektöründe 1972 yılından itibaren üretim yapıyor. Yeni dönemde hem üretimi artırmayı, hem de Avrupa pazarına yatırımlar yaparak büyümeyi hedefliyor. Amcor Üretim Müdürü Bülent Ölmez, iş güvenliği konusunda da daha iyi çalışmalar yapmak istediklerini söylüyor.

“Avrupa pazarında büyümeye hazır yatırımlarımız var”
Endüstri 40 Zirvesi

Ambalaj sektörüyle ilgili gelişmelerden bahseden Amcor Üretim Müdürü Bülent Ölmez, konuşmasına son yıllarda yapılan büyük yatırımlarla oyuncuların kapasitelerini artırdıklarını söyleyerek başlıyor ve şu sözlerle devam ediyor: “Yurt içinde son yıllarda yapılan büyük yatırımlarla oyuncuların hem kapasitelerini hem de teknolojilerini yukarı taşımaları bunun sonucu olarak da uluslararası pazarda rekabet güçlerini arttırmaları esnek ambalaj üretimi konusunda önemli bir gelişme olarak altı çizilebilir. Uluslararası pazarda ise hem tedarikçi hem de müşteri tarafında büyük ölçekli satın almalar ve birleşmeler gündemi oluşturuyor. Bir diğer konu da tüm dünyada çevre bilincinin artması ile beraber esnek ambalaj sektöründe büyük oyuncuların doğada bozulabilen ambalaj üretimi konusuna çok daha ciddi eğilmelerini dikkate değer buluyorum. Bu yaklaşım büyük ölçüde hem ürün portföylerini hem de makine parkurlarını yenilemelerini beraberinde getirecektir.”

"AVRUPA PAZARINDA BÜYÜMEYİ HEDEFLİYORUZ"

Belirledikleri 2018 yatırım hedefleriyle ilgili bilgiler veren Ölmez, “2018 yılında hem kapasite hem de Avrupa pazarında büyümeye yönelik yatırımlarımız bulunuyor. Bunların zamanında, hedeflenen performanslarda hayata geçmesini sağlamak güncel konularımızdan. Ayrıca iş güvenliği ve işçi sağlığı konusunda daha iyisini yapmak grup içinde fark edilir sonuçlara ulaşmak hiç değişmeyen konularımızdan birisidir.” dedi.

YORUM EKLE

Kontek

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını