Asis Elektronik'e KOSGEB’ten ödül

İleri teknolojilere yönelik bilgi birikimi ve tecrübesi ile Akıllı Şehirler, Savunma ve Siber Güvenlik sektörlerinde faaliyet gösteren Asis Elektronik, KOSGEB tarafından verilen “İşbirliği - Güçbirliği Yapan KOBİ” ödülünün sahibi oldu.

Asis Elektronik'e  KOSGEB’ten ödül
Endüstrideara

Türkiye’nin ihtiyaçlarını gözeterek yenilikçi teknolojiler ve hizmetler geliştiren Asis Elektronik ve Bilişim Sistemleri A.Ş. yüzde 100 yerli sermaye ile ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyor. Gerçekleştirdiği çalışmalar ile KOSGEB ile ortak hedefler benimseyen Asis Elektronik, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımı ile düzenlenen 6. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’nde “İşbirliği - Güçbirliği Yapan Kobi” ödülüne layık görüldü. 
KOSGEB’in düzenlendiği ödül törenindealmaktan ve bu tablonun bir parçası olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Asis Elektronik Yönetim ve İcra Kurulu Üyesi Hakan Özyürek, “KOSGEB ekonomik hayatımızın, üretimin, istihdamın öncü kuruluşlarındandır. KOBİ’lerin girişimcilik kültürünün gelişmesi, rekabet güçlerinin artması için KOSGEB önemli bir yaptırım gücüdür. Biz de ülkemizin kalkınması adına KOSGEB ile ortak hedefler benimseyerek stratejilerimizi belirliyor ve ekonomiye katkı sunmak üzere çalışmalarımıza yön veriyoruz” dedi.

ÜLKE EKONOMİSİNE KATKI SAĞLAYAN İŞ BİRLİĞİ MODELİ 

İşbirliği modelini anlatan Hakan Özyürek, “Asis Elektronik olarak çalışmalarımızı üretim, istihdam ve teknoloji düzeyini ileriye taşıma, ihracatımızı artırma hedeflerimiz doğrultusunda şekillendiriyoruz. Hindistan’ da toplu taşıma sektöründe Asis Elektronik tarafından sağlanan elektronik ücret toplama sisteminin içinde yer alması ve metro-metrobüs istasyonlarında kullanılması için “flap gate” olarak tanımlanan turnike sisteminin tasarlanması, üretilmesi ve elektronik ücret toplama sistemine entegrasyonun sağlanması konusunda en iyi işbirliği-güçbirliği modelini oluşturmuş ve sürdürülebilirliğini sağlamış olmaktan dolayı onur duyuyoruz. Bu iş birliği modeli ile mevcut teknolojiye uluslararası standartlara ve teknolojik isteklere karşılık verebilecek düzeyde bir katkı sağladık. Geliştirdiğimiz ürünümüzün Hindistan ve diğer ülkelere ihracatını sağlayarak ülkemizin ekonomisine döviz girdisi sağlamanın yanı sıra Türkiye’ de üretim sanayisinin çözümünü birçok fuarda sergilemiş olduk” dedi.

Akıllı Şehirler, savunma ve siber güvenlik sektörlerine sunduğu katma değeri artırmak, bilgi birikimi ve kabiliyetlerini derinleştirmek üzere yeni bir yapılanma sürecine giren Asis Elektronik, 2019 yılında ASİS CT-City Technologies tescilli markasıyla şehir teknolojilerine yönelik faaliyetlerini tek bir odak noktasında bütünleştirmiş oldu. Elektronik Ücret Toplama Sistemleri’nden Kamera ve Sayma Sistemleri’ne kadar geniş bir yelpazede sunduğu Akıllı Şehir çözümleri ile bugün Türkiye’nin 81 ilinde ve dünyanın 13 ülkesinde faaliyet gösteriyor. 

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 14:06
YORUM EKLE

Legrand

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını