banner1322
x

Anadolu Buluşmaları’nın konusu yalıtım oldu

Yapılarda Enerji Verimliliği Derneği (VERİMDER), Anadolu Buluşmaları’nın 4’üncüsü Adana’da düzenleyerek hem yalıtım konusuna hem de Akdeniz Bölgesi’nin enerji verimliliği yaklaşımına odaklandı.

Anadolu Buluşmaları’nın konusu yalıtım oldu
Endüstrideara

Türkiye’nin en sıcak illerinden biri olarak kabul edilen Adana, VERİMDER’in düzenlediği Anadolu Buluşmaları organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Türk halkının ısı yalıtımı konusundaki farkındalığının anlatıldığı bilgilendirme sonucunda Akdeniz Bölgesi ve Adana ili sonuçları paylaşıldı. 

AKDENİZ BÖLGESİ DAHA AZ DUYARLI 

Adana gibi sıcak bölgelerde yaşayan kişilerin ısı yalıtımına daha az duyarlığı olduğunu söyleyerek konuşmasına başlayan VERİMDER İcra Kurulu Başkanı Prof. Dr. Emre Alkin, bu konuyla ilgili doğru bilinen yanlışlar hakkında bilgi verdi. Adana gibi dört mevsimde de hava sıcaklığının Türkiye geneline göre daha yüksek olduğu için binalarda ısıtmaya yönelik bir uygulama olduğu gibi yanlış bir düşüncenin olduğunu söyleyen Alkin, ısı yalıtımının binaların soğutulmasında da yardımcı olduğunu ifade ediyor. Alkin konuşmasına şu sözlerle bitiriyor: “Isı yalıtımı ile Türkiye genelinde daha enerji tüketilmesini sağlayabiliriz. Ayrıca bina içerisindeki ısı kayıplarının önüne geçebiliriz. Bu sayede de evleri hem serin hem de sıcak tutabiliriz.” 
 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2018, 16:01
YORUM EKLE

Aha Geva-bot

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını