banner1339
x

Aksa, Enerjimiz Yarınlara projesi için 6.500 km yol yaptı

Aksa grup şirketleri, mart ayında başlatılan "Enerjimiz Yarınlara" projesi ile 9 ayda 19 şehirdeki 22 köy okulunda 2 binden fazla öğrenciye ulaştı.

Aksa, Enerjimiz Yarınlara projesi için 6.500 km yol yaptı
Robot Zirvesi

Kazancı Holding çatısı altında faaliyet gösteren Aksa grup şirketleri, mart ayında başlatılan "Enerjimiz Yarınlara" projesi ile 9 ayda 19 şehirdeki 22 köy okulunda 2 binden fazla öğrenciye ulaştı. Aksa ENERJİMİZ YARINLARA ekibi, proje için toplamda 6.500 km’den fazla yol kat etti.

Kazancı Holding’in Aksa markalı enerji şirketlerinin mart ayında başlattığı "Enerjimiz Yarınlara" sosyal sorumluluk projesi, ilk etapta hedeflenen 2.000 öğrenciye ulaşma hedefini gerçekleştirdi. 9 ayda 19 şehirdeki 22 köy okulunu ziyaret eden Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” ekibi; 5-6-7 ve 8. sınıf öğrencilerine kapsamlı enerji eğitimleri verdi.

Aksa "Enerjimiz Yarınlara" ekibi, mart ayından bu yana, Van, Ağrı, Elazığ, Malatya, Balıkesir, Çanakkale, Trabzon, Rize, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Zonguldak, Düzce, Bolu, İzmir, Manisa, Bursa ve Bilecik’te öğrencilerle buluştu. 

Mart ayında başladıkları projeyle kısa zamanda büyük aşama kaydettiklerini belirten Aksa Enerji Yatırımcı İlişkileri ve Kurumsal İletişim Direktörü Özlem McCann, “Mart ayında Rize’de başladığımız "Enerjimiz Yarınlara" projesi kapsamında tam 19 il gezdik, 22 okul ziyaret ettik. Toplamda 6.500 km’den daha fazla yol kat ettik ve bu da neredeyse İstanbul – Bangladeş arasındaki mesafeye denk geliyor. Proje boyunca Aksa’nın tüm grup şirketleri büyük bir sorumluluk duygusuyla hareket ederek, Türkiye’yi köy köy gezdi ve çocuklarımıza A’dan Z’ye enerjiyi anlattı. Öğrenciler ve öğretmenlerinden aldığımız olumlu geri dönüşler bizi, projeye önümüzdeki sene de devam etmek için teşvik etti. 2020 yılında da aynı heyecanla eğitimlerimize devam edecek, daha çok şehirde ve okulda daha çok çocuğa enerjiyi anlatacağız” dedi. 

Aksa Enerji, Aksa Doğalgaz, Aksa Elektrik ve Aksa Jeneratör kurumsal iletişim çalışanlarından oluşan proje ekibi, kendi faaliyet alanlarının yanı sıra enerji kaynakları, enerji verimliliği, tasarruflu enerji kullanımı, enerji okur yazarlığı, temiz enerji kavramı ve enerji üretimi gibi enerji hakkındaki her konuda öğrencilere bilgi verdi. 

Proje boyunca enerji eğitimlerinin yanı sıra pekiştirmek amacıyla, projeye özel olarak geliştirilen enerji temalı matematik oyunu ve çeşitli deneylerle öğrenciler keyifli saatler geçirdi. Etkinlikler sonunda öğrencilere, projeye özel olarak hazırlanan Enerji Ansiklopedisi, çeşitli kırtasiye gereçleri ve sırt çantaları hediye edildi.

Aksa “ENERJİMİZ YARINLARA” ekibi, 2020 yılında da Türkiye’yi dolaşarak köy okullarında enerji eğitimleri vermeye devam edecek. Proje ile önümüzdeki sene de pek çok öğrencinin ENERJİMİZ YARINLARA projesiyle tanışması hedefleniyor.
 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2019, 12:18
YORUM EKLE

Legrand

DalElektrik Solar Banner dikey

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını