AGT'den yepyeni 100 milyon avroluk yatırım geliyor

Hedeflediği büyüme adımları gereğince yeni yatırımlarını yapmaya hazırlanan AGT'nin toplam yatırım tutarının 100 milyon avroyu geçtiği biliniyor. Hatta AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, yeni tesisle üretim kapasitelerini ve ihracat tutarlarını % 100 artırmayı hedeflediklerini söylüyor.

AGT'den yepyeni 100 milyon avroluk yatırım geliyor
Endüstrideara

Ağaç ve orman ürünleri alanının en iyi markalarından biri olan AGT, şimdilerde 100 milyon avroyu aşan yeni yatırımları ile birlikte üretim kapasitesini ve ihracatını %100 artırmayı hedefliyor. 123 bin m2'lik yeni tesislerini ek 40 bin m2'lik alanın eklenmesiyle, toplam üretime ek sağlanacak, hem bölge hem de sektör için yeni istihdam alanı açılacak.

"İSTİHDAMA ÖNEMLİ KATKILARDA BULUNACAĞIZ"

100 milyon avroluk yeni yatırım hakkında konuşan AGT Genel Müdürü Şirzat Subaşı, konu ile ilgili olarak; “2014 yılı başında start verdiğimiz MDF üretimiyle bir sanayi kuruluşu için çok kısa diyebileceğimiz bir zamanda, ülkemizin en etkin, bilinen üreticisi olduk. Yurt içi ve yurt dışı pazarlarından aldığımız fazlaca talepleri karşılamak için mevcut üretim kapasitemizi artırmamız gerekti. Bu sebeple öncelikle geçen yıl İran yatırım kararımızı alarak yola çıktık. Ardından da bu yıl kurulduğumuz bölgede 2. MDF yatırımı kararını alarak sektöre ve ülkemize önemli üretim hacmi kazandırmış olduk. Bu yatırımlarla birlikte ülke ekonomisinin yanında istihdama da önemli katkılarda bulunacağız. Hayata geçirdiğimiz her yatırım AGT’nin bir dünya şirketi olma yolundaki adımları hızlandıracak. Ayrıca bu yatırım AGT’nin sektöründeki ihracat liderliğini de pekiştirerek oyun alanımızın artık dünya olduğunu da tescilleyecek.” dedi.

YORUM EKLE

Aemot

Aha

Dergiler