banner1322
x

ABB’den DPA teknolojisine sahip modüler UPS

ABB Teknik ve Tasarım Tanıtım Müdürü Ali Alper Çelebi, yaratıcısı oldukları DPA teknolojisine sahip modüler UPS’lerin farkını anlatıyor.

ABB’den DPA teknolojisine sahip modüler UPS
Merus Power, Aha Teknoloji Teşvik

ABB’nin yaratıcısı olduğu DPA (merkezi olmayan paralleme mimarisi) teknolojisine sahip modüler UPS’lerin farkını anlatan Çelebi, bu teknolojinin potansiyel tekli arızaları ortadan kaldırdığını ve olası bir arıza durumunda modülün otomatik olarak izole edilerek sistemin normal çalışmaya devam ettiğini söylüyor. 

Çelebi ürünün diğer özelliklerini şu şekilde sıralıyor: 


•    DPA ile birlikte her bir modül, bağımsız çalışma için gerekli tüm donanımı ve yazılımı içerir – doğrultucu, inverter, batarya dönüştürücü, statik bypass anahtarı, geri besleme koruması, kontrol mantığı, ekran ve izleme ve kontrol için mimik diyagramı. 
•    Potansiyel tekli arıza noktaları ortadan kaldırılır. 
•    Modüller ortak bileşen paylaşmaz ve her modül tamamen işlevsel bir UPS'tir, bu nedenle bir DPA paralel sistemi yüksek sistem güvenilirliği ve servis sürekliliği sağlar. 
•    Merkezi paralel mimariye (CPA) sahip bazı modüler UPS sistemleri merkezi kontrol veya donanıma sahiptir. Bu, bu merkezi bileşenlerden birinde bir arıza oluştuğunda, tüm UPS sistemini çökertebilir. 
•    Bir UPS modülünün olası bir arızası halinde, arızalı modül otomatik olarak izole edilecek ve sistem normal olarak çalışmaya devam edecektir. 
•    Monoblok UPS’lerdeki birebir yedekleme yerine, N+1 mantığında modül yedekleme, toplam sahip olma maliyetinde avantaj sağlar. 
•    ABB Ability™ EDCS entegrasyonu sayesinde bulut platformundan gerçek zamanlı izlenebilir.
 

Güncelleme Tarihi: 22 Mart 2019, 17:17
YORUM EKLE

Aemot

Aha MerusPower

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını