“30. 988.743 KWH enerji tasarrufu sağladık"

Kastamonu Entegre Yenilebilir Enerji Yöneticisi Bülent Kurşun “Ağaç Endüstrisinde Atıklardan Gazlaştırma Yöntemi ile Enerji Üretimi ve Trijenasyon Tesisi Tanıtımı” isimli konuşmasında verimlilik artırıcı projeler kapsamında birçok çalışma ve eğitim gerçekleştirdiklerini, bu kapsamda 25 projelerinin bakanlık tarafından onaylandığını açıkladı.

“30. 988.743 KWH enerji tasarrufu sağladık"
EndüstrideAra - Haber Detay

Kastamonu Entegre Yenilebilir Enerji Yöneticisi Bülent Kurşun “Ağaç Endüstrisinde Atıklardan Gazlaştırma Yöntemi ile Enerji Üretimi ve Trijenasyon Tesisi Tanıtımı” isimli konuşmasında enerji verimliliği kapsamında yaptıkları çalışmaları anlattı. Bosnahersek’teki kağıt fabrikalarında biokütle santrallerini devreye aldıklarını belirten Kurşun, “Enerji performans değerlerimizi yükseltmeyi, maliyetlerimizi azaltmayı hedefliyoruz. Sektörümüzde enerjiyi en verimli kullanan firma olma hedefimiz var. Yenilebilir enerjiyi daha fazla artırmak, fosil akıt tüketimini daha fazla azaltmayı hedefliyoruz. Fabrikamızda üretilen ürünlerin taşınmasında forkliftler yoğun bir şekilde kullanılıyor. Dört yıl önce dizelden elektrikli forklift kullanmaya başladık. Enerjiyi daha verimli kullandık, çalışanlarımızın memnuiyetini arttırdık.” dedi.

Trijenerasyon sistemini kullandıklarını belirten Kurşun, verimlilik artırıcı projeler kapsamında birçok çalışma ve eğitim gerçekleştirdiklerini, bu kapsamda 25 projelerinin bakanlık tarafından onaylandığını açıkladı. Bu projelerin yüzde 90’ının tamamlandığını dile getiren Kurşun, bu projeler neticesinde 30. 988.743 kWh enerji tasarrufu sağladıklarını, daha fazla verimlilik odaklı projeler yapmak istediklerini açıkladı. 

Güncelleme Tarihi: 25 Ekim 2019, 13:14
YORUM EKLE

Radyo

Aha

Dergiler