banner1322
x

1 milyar 700 milyon kilowattsaat enerjiyi abonelerimize sunacağız

Elektrik piyasasında tedarikçi ve aynı zamanda enerji çözüm ortağı misyonuna sahip olan Kolen, gerçekleştirdiği yatırımlarla sektöre damgasını vuruyor.

1 milyar 700 milyon kilowattsaat enerjiyi abonelerimize sunacağız
Enerji Zirvesi

2015 yılından bu yana her yılı yüksek bir büyüme oranıyla kapatan şirket, bu yıl da geleneği sürdürerek yüzde 100’ün üzerinde bir büyüme oranı elde edecek. Döviz fiyatlarındaki yükselişe rağmen sergilediği bu büyüme performansıyla 2020 yılı için de hedef büyüttü. KOLEN Enerji 2019’da 1 milyar 700 milyon kilowattsaat enerjiyi abonelerine sağlamış olacak. Konuyla ilgili açıklama yapan KOLEN Elektrik Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, “Döviz fiyatlarındaki artışa endeksli olarak sektörde yaşanan sıkıntılar karşısında sektörümüze, ülkemize olan güvenimizi hiç yitirmedik, mücadelemizden vazgeçmedik. Abonelerimize sunduğumuz hizmetin kalitesi, oluşan karşılıklı güven sayesinde yılı başarıyla bitireceğiz. 2019’u yüzde 100’ün üzerinde bir büyüme performansı ile kapatmaya hazırlanıyoruz. Yılın bitimine sayılı günler kala, 1 milyar 700 milyon kilowattsaat enerjiyi abonelerimize sunacağımızı söyleyebiliriz. Diğer taraftan grubumuz iştirakleri üretim yapısının daha da güçlenerek, yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan kurulu gücünün 1.200 megawatta yaklaşması, yıllık üretim kapasitesinin ise 6 milyar kilowattsaatleri aşması bizi çok daha güçlü kılıyor” dedi.

SEKTÖRÜN BİR ADIM ÖNÜNDEN GİDİYOR

Elektrik piyasasının serbestleşmeye başlamasıyla birlikte hızlı hareket ederek gerçekleştirdiği teknolojik açılımlarla sektöre ilkleri kazandıran KOLEN Elektrik, abonelerine sunduğu çözüm ortaklığıyla da sektörün bir adım önünden ilerliyor. Bu kapsamda; “Her Aboneye Bir Danışman”, “WhatsApp’tan Elektrik”, “Ön Ödemeli Elektrik”, “www.faturaniyolla.com”, “24 Zamanlı”gibi hizmet ve uygulamaları abonelerine sunan şirket, 2020 yılında da sektöre yeni uygulamalar kazandıracak. Şirketin yılsonu bilançosunun ve yeni hedeflerinin aktarıldığı basın toplantısında konuşan KOLEN Elektrik Genel Müdürü Kaya Uğur Karayurt, sektöre ilişkin değerlendirmede bulunarak basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

VARSA YOKSA ABONE MEMNUNİYETİ

Karayurt Konuşmasında KOLEN’in sadece 9 yıl önce kurulup, 5 yıl önce faaliyete geçmesine rağmen hızlı bir büyüme performansı sergileyen şirket olarak, sektördeki öncü misyonuyla emin adımlarla ilerlediğini vurguladı.  Abonelerine sundukları hizmetleri teknolojiden de destek alarak farklılaştırma, çeşitlendirme çabaları sonunda tüketici memnuniyetini zirveye taşımayı başardıklarını kaydetti. Sektörün en hızlı büyüme performansına sahip şirketlerinden biri olarak güvenilir, iyi bilinen bir marka olma misyonuyla emin adımlarla ilerlediklerini belirten Karayurt, KOLEN’in gerek aboneleri, abone yöneticileri, gerekse danışmanlık hizmeti alanların danışmanları ile kol kola çalışan, enerjiye dair her konunun konuşulabildiği, her anlamda destek alınabilen bir danışman, enerji çözüm ortağı olarak sektörde fark yarattığını ifade etti. 

YERLİ VE YENİLENEBİLİR ENERJİYE YATIRIM

KOLOĞLU Holding’in yerli ve yenilenebilir enerjiye yönelik yatırımlar gerçekleştirmeye devam ettiğini vurgulayan Karayurt, basın toplantısında yerli kaynaktan üretim yapan bir santralın 2019’da üretime geçtiğini açıkladı. Karayurt, “Halihazırda tamamı yerli ve yenilenebilir kaynaklardan oluşan 1.200 MW kurulu gücümüz bulunuyor. Yılda 6 milyar kWh’ın üzerinde bir üretim kapasitesine sahibiz” dedi.
 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2019, 14:15
YORUM EKLE

Aemot

Vat

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını