1 MİLYON METREKARELİK TEKNOLOJİK SERA YATIRIMI 1 MİLYON METREKARELİK TEKNOLOJİK SERA YATIRIMI

Ekvator Enerji Grubu; Gaziantep’te yapacağı 48 MW ve Eskişehir’de yapacağı 36 MW kurulu güce sahip Depolamalı Rüzgar Enerjisi Santrali (DRES) yatırımlarıyla birlikte yenilenebilir enerji kaynaklarına dayalı kurulu gücünü 215,92 MW’a çıkarıyor. 

Yatırım tutarı 3.209.036.250 TL olarak hesaplanan projeler kapsamında Depolamalı Rüzgar Enerjisi Santralleri için 14 Adet Elektrik Depolama Ünitesi kullanılacaktır. Yıllık üretimi 336.000.000 kWh/yıl olarak planlanan yeni yatırımlarla birlikte ortalama 75.472 adet meskenin yıllık elektrik ihtiyacının karşılanması ve 9.600.00 adet ağacın çevreye sağlayacağı katkıya denk karbon salımınının azaltılması hedeflenmektedir.

Ekvator Enerji Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Kubilay Şakar yeni yatırımlarla ilgili olarak “Çevreye ve insana olan duyarlılığımızı şirketimizin yatırım faaliyetlerinde de ön planda tutarak büyümeye devam ediyoruz. Doğanın bize sunduğu imkanları ülkemize ve dünyaya fayda sağlayacak projelerle değerlendirmeyi, karbon salımını azaltmayı hedefliyoruz.” şeklinde düşüncelerini ifade etti.