banner1322
x

Vestel Ticaret ile Sharp Corporation arasında anlaşma

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin bağlı ortaklığı olan Vestel Ticaret AŞ ile Sharp Corporation arasında gerçekleştirilen ve 2024 senesi sonuna değin geçerli olan marka lisanslama anlaşması içeriğinin genişletildiğini açıkladı.

Vestel Ticaret ile Sharp Corporation arasında anlaşma

İSTANBUL (AA) - Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin bağlı ortaklığı olan Vestel Ticaret AŞ ile Sharp Corporation arasında gerçekleştirilen ve 2024 senesi sonuna değin geçerli olan marka lisanslama anlaşması içeriğinin genişletildiğini açıkladı.

Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ'nin Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda yer alan açıklamasında şöyle belirtilsi:

"26 Eylül 2014 tarihli özel durum açıklamamıza istinaden, yüzde 100 bağlı ortaklığımız olan  Vestel Ticaret AŞ ile Sharp Corporation arasında gerçekleştirilen ve 2024 senesi sonuna değin geçerli olan marka lisanslama anlaşmasının içeriği gene Avrupa pazarına yönelik olarak altı beyaz eşya (buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası, elektrikli fırın, çamaşır kurutma makinası ve duvar tipi split klima) ürün gamı için akıllı ürün ailesi geliştirilmesini kapsayacak şekilde genişletilmiştir. Genişletilen anlaşma uyarınca, Vestel Elektronik 5 sene içinde Avrupa pazarında Sharp markalı ürünlerin satışından 300 milyon avro satış cirosuna ulaşmayı amaçlamaktadır."

Güncelleme Tarihi: 27 Aralık 2019, 13:58
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını