banner1322
x

TBMM Milli Savunma Komisyon üyelerinden TUSAŞ’a ziyaret

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyon Başkanı olan İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ve beraberindeki heyet Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'ye(TUSAŞ) bir ziyaret gerçekleştirdi.

TBMM Milli Savunma Komisyon üyelerinden TUSAŞ’a ziyaret

ANKARA (AA) - Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Milli Savunma Komisyon Başkanı olan İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayi Başkanı İsmail Demir ve beraberindeki heyet Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ'ye(TUSAŞ) bir ziyaret gerçekleştirdi.

TUSAŞ'tan konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, ziyaret kapsamında şirketin yerli ve milli imkanlarla geliştirdiği tüm hava platformları sergilenirken T-129 ATAK Helikopteri ve Gökbey Genel Maksat Helikopteri uçuş gösterisi yapıldı.

TUSAŞ Genel Müdürü olan Prof. Dr. Temel Kotil, Milli Savunma Komisyon Başkanı İsmet Yılmaz ve beraberindeki heyetle uluslararası projelere yönelik planlanan fabrikaları ziyaret etti. Heyettekiler, Hürkuş Geliştirilmiş Eğitim Uçağı, Anka ve Aksungur İnsansız Hava Aracı Sistemleri, sertifika testleri süren Gökbey Genel Maksat Helikopteri, Ağır Sınıf Taarruz Helikopteri, beşinci nesil savaş uçağı olarak üretilecek Milli Muharip Uçak, jet ve hafif taarruz uçağı Hürjet’i yakından görerek ürünler hakkında bilgi edindi.

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2019, 10:28
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını