banner1322
x

SEKİZ YENİ FABRİKA YATIRIMI İÇİN İLK ADIM ATILDI

Şanlıurfa Valiliği koordinesinde gerçekleştirilen istihdam atağı projesinin kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ve Haliliye Belediyesi’nce sekiz fabrika yapılacak. Bu önemli yatırım için protokol imzalanarak ilk adım atıldı. 

SEKİZ YENİ FABRİKA YATIRIMI İÇİN İLK ADIM ATILDI

Şanlıurfa'nın Türkiye'nin en genç nüfusuna sahip illerinin başında geldiğini söyleyen Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin, devlete, yerel yönetimlere ve kendilerine düşen görevin bu gençlerin iyi eğitilip geleceğe iyi hazırlanması ve özellikle istihdam konusunda yaşanan problemleri çözmeye yönelik adımlar atılması olduğunun altını çizdi.

BÖLGENİN GENÇ İŞSİZLİĞİNE ÇARE OLUNACAK

Şanlıurfa’nın, Cumhurbaşkanın önderliğinde en fazla kamu yatırımı alan, bununla birlikte özel sektör yatırımının hızlı bir şekilde geliştiği illerin başında geldiğini vurgulayan Erin, şu anda organize sanayi bölgesinde faaliyette olan fabrikalarda 26 bin kişinin çok şükür iş sahibi olduğunu, istihdamı arttırmak ve üretimi teşvik etmek amacıyla özel projeler uygulandığına dikkat çekti.

ALTI FABRİKANIN YAPIMINA BAŞLANILACAK

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin, merkez ilçe belediyeleri ve Karacadağ Kalkınma Ajansı ile yaptıkları istişarelerin neticesinde alınan kararla Büyükşehir Belediyesi tarafından 6 fabrikanın yapımına başlanacağını açıkladı. Bu fabrikalar tamamlandığında bin 500 kişinin istihdam edileceğine dikkat çeken Erin, ayrıca merkez Haliliye Belediyelerinin de iki fabrika yapacaklarını Erin ayrıca, organize sanayi bölgesinde mevcut olan 13 ayakkabı fabrikasında 10 milyon çift ayakkabı üretimi hedefine ulaştıklarını, amaçlarının yıllık 30 milyon çift ayakkabı üretimi olduğunu sözlerine ekledi.Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül ise işsizliğin kentin en önemli sıkıntılarından biri olduğuna dikkati çekti. Bu konuya hızlı bir çözüm bulmak için fabrikalar yaparak sanayicilerine vermeyi kararlaştırdıklarının altını çizen Beyazgül, kendilerinin 6 fabrika, Haliliye Belediyesi’nin ise  2 fabrika yapacağını açıkladı.(AA)
 

YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını