Schneider Electric'ten solunum cihazı projesine önemli destek

Schneider Electric, SSN Makine tarafından Ekare Kontrol işbirliğinde başlatılan solunum cihazı (ventilatör) üretimi projesine ürün ve uzmanlığı ile destek sağlıyor.

Schneider Electric'ten solunum cihazı projesine önemli destek

İSTANBUL (AA) - Schneider Electric, SSN Makine tarafından Ekare Kontrol işbirliğinde başlatılan solunum cihazı (ventilatör) üretimi projesine ürün ve uzmanlığı ile destek sağlıyor.

Schneider Electric tarafından konuyla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamaya göre, Schneider Electric, makine üreticisi SSN Makina ve makine entegratörü Ekare Kontrol ortaklığı ile üretilen solunum cihazı projesini EcoStruxure teknolojisi ve uzmanlığıyla destekliyor.

Projenin, mevcut küresel salgın ile beraber hayati önemi artan solunum cihazlarına olan talebi karşılayarak çözümün bir parçası olması amaçlanıyor.

Bu bağlamda Schneider Electric ile yaklaşık 8 senedir referans projelerin gerçekleştirilmesinde ortsklık yapan Ekare Kontrol ve 2009 senesinden beri malzeme işleme sektöründe makine üretimi konusunda başarılı çalışmalara imza atan SSN Makina, endüstriyel ürünlerle sağlık alanına hizmet sunmaya hazırlanıyor.

Schneider Electric de bu ürünün üretilmesinde kullanılan ürünlerin yanı sıra sistem mimarisi ve HMI dizaynı konusunda sunduğu destekle projenin çözüm ortakları arasında bulunuyor.

Prototip aşaması birten ürünlerin sertifikasyon sürecinin ardından seri üretimle yurt içi ve dışında ihtiyaç olan bölgelere sağlanması hedefleniyor.

Salgınla mücadelede önrmli rol üstlenecek

Açıklamada görüşlerine baş vurulan Schneider Electric Türkiye, Orta Asya ve Pakistan Endüstri İş Birimi Genel Müdür Yardımcısı Esin Gül, projenin toplum sağlığı ve Türkiye'nin teknoloji ile çözüm üretme becerileri açısından önem arz ettiğini söyleyerek, şöyle devam etti:

"Tüm dünyayı etkisi altın alan küresel salgın nedeniyle tıbbi cihazlara olan ihtiyaç her zamankinden çok daha kritik bir öneme sahip. Bu ihtiyaçların yeni nesil teknolojiler sayesinde hızlı ve esnek bir şekilde karşılanmasının mümkün olduğunu gözler önüne seren ventilatör projesinde çözüm ortağı olarak yer almaktan memnuniyet duyuyoruz. İnanıyoruz ki SSN Makina ve Ekare Kontrol'ün titiz çalışmaları ile Schneider uzmanlığının birleştiği bu proje, sertifikasyon sürecini de tamamlayarak küresel salgınla mücadelede kritik bir rol üstlenecek ve insanlığa hizmet edecektir."

Güncelleme Tarihi: 15 Haziran 2020, 11:32
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını