Otokar, "Türkiye'nin En İyi İşvereni" ödülünün sahibi oldu

Otokar, dünyanın önde gelen insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric tarafından bu defa 13'üncüsü yapılan "Kincentric Best Employers 2019" araştırması kapsamında "Türkiye'nin En İyi İşvereni" ödülünün sahibi oldu.

Otokar, "Türkiye'nin En İyi İşvereni" ödülünün sahibi oldu

İSTANBUL (AA) - Koç Topluluğu şirketlerinden Otokar, dünyanın önde gelen insan kaynakları ve yönetim danışmanlığı şirketi Kincentric tarafından bu defa 13'üncüsü yapılan "Kincentric Best Employers 2019" araştırması kapsamında "Türkiye'nin En İyi İşvereni" ödülünün sahibi oldu.

Firma taraından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, şirketlerin bünyesindeki çalışanlar tarafından yapılan değerlendirmeler ışığında oluşturulan listede, çalışanlarına en iyi iş yeri deneyimi ve çalışma ortamını sağlayan 32 şirket, "Türkiye'nin En İyi İşvereni" olmaya layık görüldü.

Araştırmada şirketler, "Bağlı Kılan Liderler", "Çeviklik", ve "Yetenek Odağı" olmak üzere toplam 3 kategoride değerlendirildi. Otokar, "Türkiye'nin En İyi İşverenleri" listesinde yer alan 3 otomotiv şirketinden biri olurken, savunma sanayi sektöründe listede yer almaya hak kazanan tek şirket olarak belirlendi.

Açıklamada görüşlerine başvurulan Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, şöyle konuştu:

"Kurulduğumuz günden bu yana çalışma arkadaşlarımızdan aldığımız güçle, karşılıklı güven ve saygının hakim olduğu, katılımın ve çeşitliliğin değer gördüğü bir şirket olma yolunda önemli adımlar atıyoruz. Çalışanlarımızın gelişimleri için her türlü fırsatı yaratıyor, gurur veren bir çalışma ortamı yaratarak onları potansiyellerini ortaya çıkarmaları adına her koşulda destekliyoruz. Otokar ailesi olarak, insan kaynakları alanında hayata geçirdiğimiz çalışmaların sonucunda en iyi işverenler arasında yer almaya hak kazandığımız için gururluyuz."

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2020, 00:46
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını