banner1013
x

Bursalı 111 ev tekstili firması "Frankfurt Heimtextil Fuarı'nda

BURSA (AA) - Bursa'da faaliyet gösteren bazı firmaların temsilcileri, ev tekstili sektörünün en önemli buluşmaları arasında nitelendirilen "Frankfurt Heimtextil Fuarı"nda yer aldı.

Bursalı 111 ev tekstili firması "Frankfurt Heimtextil Fuarı'nda

BURSA (AA) -  Bursa'da faaliyet gösteren bazı firmaların temsilcileri, ev tekstili sektörünün en önemli buluşmaları arasında nitelendirilen "Frankfurt Heimtextil Fuarı"nda yer aldı.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odasından (BTSO) tarafından konuyla ilgili olarak yapılan açıklamaya göre, Almanya'da düzenlenen fuarda yer alan Bursalı toplam 111 tekstil firması, BTSO Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında son koleksiyonlarını dünyadaki alıcılara tanıttı.

Açıklamada ifadelerine yer verilen BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Küresel Fuar Acentesi Projesi'nin Bursa'nın ihracat odaklı büyüme hamlesine ivme kazandırdığını dile getirdi.

Ur-Ge ve Ticari Safari programlarının da desteğiyle Bursa'daki ihracatçı firma sayısının son 7 senede 500'den fazla artış kaydettiğine dikkat çeken Burkay, "Fuarda Türkiye’den 350’ye yakın firma yer alıyor. Türkiye’den en fazla stantlı katılım sağlayan kent 111 firma ile Bursa. Bu katılım, kentin dünya ligindeki güçlü konumunun bir ispatı. Bursa, ev tekstili sektöründe hem Türkiye'de hem de dünyada en önemli oyunculardan biri olmayı sürdürüyor." şeklinde konuştu.

Burkay, 65 ülkeden 3 binin üzerinde yabancı firmanın yer aldığı Heimtextil Fuarı'nın tekstil sektörünün yeni ihracat bağlantıları kurması bakımından önemine d,kkat çekerek, "Fuarın üyelerimize ve sektör temsilcilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. 2020 yılında 50'ye yakın fuarı takvimimize aldığımız Küresel Fuar Acentesi Projesi ile sektörlerin ihracat odaklı büyümesine destek olacağız." dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2020, 10:19
YORUM EKLE

Aldağ

Proses Zirvesi

Dergiler