ASİSGUARD'a yeni genel müdür

ASİSGUARD'a yeni genel müdür

ANKARA (AA) - Savunma konusunda Türkiye'ye özgün yerli ve milli ürünler kazandıran, bu alandaki kabiliyetlerini dost ve müttefik ülkelere de taşıyan ASİSGUARD'da Genel Müdürlük görevine Mustafa Barış Düzgün getirildi.

Konuyla ilgili olarak firma tarafından yapılan açıklamaya göre, askeri kara araçları elektroniği, otonom mikro, mini ve orta sınıf insansız hava araçları, elektro-optik, sınır güvenliği, yapay zeka ve büyük veri konularında sistem, alt sistem, donanım ve yazılım geliştiren ASİSGUARD'ın Genel Müdür pozisyonuna Düzgün getirildi.

ASİSGUARD'da dageçmişte Genel Müdür Yardımcılığı görevini üstlenen Mustafa Barış Düzgün, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. ODTÜ'de yine aynı bölümde yüksek lisans da yapan Düzgün, iş yaaşmına 1997 yılında ASELSAN'da adım attı ve kurumun Mikroelektronik, Güdüm ve Elektro-Optik Sektör Başkanlığında sırasıyla Tasarım Mühendisi, Elektronik Tasarım Takım Liderliği ve Elektronik Tasarım Müdürü olarak görev aldı.

DIGITEST Elektronik'te 2018 senesinde İş Planlama, İnsan Kaynakları, Kalite Yönetimi, Sözleşme Yönetimi ve Ar-Ge'den sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olan Düzgün, 2019 yılının Nisan ayında ASİSGUARD'da Mühendislik ve Teknoloji Direktörü olarak çalışmaya başladı. Mustafa Barış Düzgün, Mart 2020 tarihinden beri ASİSGUARD'da Genel Müdür Yardımcılığı görevini icra ediyordu.

Evli ve 2 çocuğu babası olan Düzgün, İngilizce bilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2020, 12:42
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını