banner1322
x

22. Uluslararası Mostar Ekonomi Fuarı kapılarını açtı

Bosna Hersek'in Mostar kentinde bu yıl 22'nci kez gerçekleştirilen Uluslararası Ekonomi Fuarı, bölge ülkelerin üst düzey yetkililerinin de katılımıyla coşkulu bir şekilde başladı.

22. Uluslararası Mostar Ekonomi Fuarı kapılarını açtı

MOSTAR (AA) - Bosna Hersek'in Mostar kentinde bu yıl 22'ncisi düzenlenen Uluslararası Ekonomi Fuarı, bölge ülkelerin üst düzey yetkililerinin de katılımıyla kapılarını ziyarretçilierine açtı.

Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ileHırvatistan Ekonomi Bakanı Darko Horvat'ın yanı sıra 30 ülkeden temsilcininyer aldığı fuarın açılışı, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı Milorad Dodik trafından gerçekleştirildi.

Dodik, bu senenin partner ülkesi olan Çin'e teşekkürlerini iletti ve  22 sene önce düzenlenmeye başlanan fuarın, bu sene partner ülkenin Çin olmasının da etkisiyle artık sadece bölgesel değil, küresel bir öneme ulaştığını vurguladı.

Çin'in, dünyanın en hızlı gelişen ekonomilerinden biri olarak son derece önemli olduğunun altını çizen Dodik, fuarın, "kültürlerin buluşma noktası" olduğunu belirtti.

Güncelleme Tarihi: 09 Nisan 2019, 17:49
YORUM EKLE

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını