Küresel ekspres teslimat ve lojistik hizmetleri sağlayıcısı DHL, bu hafta Carson, California merkezli teslim alma ve teslimat operasyonunu California, Redondo Beach merkezli son teknoloji hizmet merkezine taşıdığını duyurdu.

Şirket yetkilileri, 5 milyon dolarlık bir yatırımı temsil eden bu yeni tesisin bir öncekinden yüzde 60 daha büyük olduğunu belirterek, artan sevkiyat kapasitesi ve daha hızlı sevkiyat işleme gibi müşterilere daha önce teslimat sağlayan sayısız avantaj sunduğunu belirtti. 

YENİ TESİSİN BİR ÇOK AVANTAJI VAR

DHL, bu tesis aracılığıyla 50'den fazla Güney Kaliforniya şehrine hizmet verdiğini ve Los Angeles Uluslararası Havaalanı'na (LAX) dört milden daha yakın bir mesafede olduğunu söyledi. Dahası, yeni malzeme taşıma ekipmanı içeren ve konveyör sistemi etrafında yük yükleyen ve boşaltan 56 adede kadar araç için mevcut konumları ikiye katlayan 40.000 metrekarelik depolama ve ofis alanından oluşuyor.

80'den fazla çalışanı olan tesis, saatte 3.775 adede kadar parça işleyebiliyor ve DHL Express'in hizmet verdiği 225 ülke ve bölgeye ABD yurt içi ve belirli süreli uluslararası gönderileri işleyebiliyor. DHL ayrıca, yerel paket teslimat büyümesinin e-ticaret nakliyesi ve bankacılık, teknoloji, moda ve havacılık gibi diğer sektörler tarafından hızlandırıldığını da belirtti. Tamamen elektrikli teslim alma ve teslim etme araçlarının piyasaya sürülmesinden önce, yeni tesis, DHL ana şirketi Deutsche Post DHL Group'un 2030 yılına kadar küresel teslimat filosunun %60'ının elektrikle çalıştırılmasına odaklanan sürdürülebilirlik hedeflerini destekleyen elektrikli şarj istasyonlarına sahip.

NAKLİYELAZIM KİTLE FONLAMA TURUNA ÇIKTI NAKLİYELAZIM KİTLE FONLAMA TURUNA ÇIKTI

Yeni tesis DHL'e uluslararası müşterileriyle büyümek için daha fazla alan sağlayacak.

DHL'in Başkan Yardımcısı ve Genel Müdürü Aaron Gallagher, "DHL, ülkenin en büyük ihracat pazarındaki uluslararası nakliyeciler için yeteneklerini genişletmekten ve geliştirmekten ve hem büyük hem de küçük müşterilerinin sınırlarımızın ötesindeki ticari büyüme fırsatlarından yararlanmalarına yardımcı olmaya devam etmekten memnuniyet duyuyor" dedi.

Bir DHL sözcüsü LM'ye, bu yeni tesis için en önemli itici gücün, DHL'e uluslararası müşterileriyle büyümek için daha fazla alan sağlaması ve önemli ölçüde daha fazla sevkiyat hacmini yönetebilmesi olduğunu söyledi.

Aaron Gallagher ayrıca "Tesis, LAX havaalanında DHL Express Ağ Geçidine daha yakın bir konumda bulunuyor ve bu nedenle birçok gönderiyi tesiste daha erken alıyoruz, bu da Güney Kaliforniya'daki birçok müşteri için daha erken teslimat yapılmasına neden oluyor" dedi. "Ayrıca müşterilerin paketleri alıp bırakması için çok daha elverişli bir konumda ve geliştirilmiş ön banko alanı ile daha geniş bir park alanı içeriyor." şeklinde konuştu.