DENSO Manufacturing UK (DMUK), günümüzde yollarda bulunan hemen hemen her marka ve model araç için ileri teknoloji ve bileşenler geliştiren küresel bir mobilite tedarikçisidir. Dexory (eski adıyla BotsAndUs), Telford'daki fabrikasında otomasyondan daha fazla fayda sağlamak için DMUK ile ortaklık kurdu.

TEDARİK ZİNCİRİNDE AKSAKLIKLARA YER YOK

Stok ve depolama operasyonları üzerinde tam görünürlüğe sahip olmak her üretici için kritik öneme sahiptir. Dexory'nin bir depoda olup bitenlere gerçek zamanlı erişim sunması da, DMUK operasyon ekiplerinin ilgisini çekti. Dexory'nin otomasyon çözümü, bileşenlerin konumları ve depolama tesisindeki doluluk durumu hakkında sürekli ve gerçek zamanlı bir besleme sunmaktadır. Böylece üretim, tedarik tutarsızlıkları nedeniyle asla kesintiye uğramaz.

Stok sayımı, birçok depo operasyonunun kaçındığı manuel ve zaman alıcı bir süreç olarak algılanmaktadır. Dexory'nin tamamen otonom robotu Mim, her bir raf konumunu kontrol etmek için koridorlarda gezinerek engellerden kaçınır ve yerleşik depo prosedürlerine uyar. Robot, boş konumları belirlemek ve bileşen paletlerini gerçek zamanlı, manuel olarak tamamlandığından daha hızlı ve daha doğru bir şekilde bulmak için rafları tarar. Dexory, gerçek depo ortamında toplanan verileri mevcut WMS (depo yönetim sistemi) stok kayıtları ile karşılaştırarak tutarsızlıkları giderir ve veri döngüsünü kapatır. Teknolojisinin nihai hedefi, üretim hattında ve daha geniş tedarik zincirinde herhangi bir kesinti olmaksızın sıfır hatalı tedarik sağlamak ve bilgilendirmek için gerçek zamanlı zeka sunan bir depo dijital ikizi oluşturmaktır.

MEGA DEPO KİRALAMALARI 2023 YILINDA DÜŞÜŞE GEÇTİ MEGA DEPO KİRALAMALARI 2023 YILINDA DÜŞÜŞE GEÇTİ

Dexory, %99'un üzerindeki doğruluk seviyelerini doğrulayarak, yerleşik temel performans göstergelerini aşan bir Değer Kanıtı (POV) denemesini başarıyla tamamladı. DMUK şimdi bu teknolojinin Telford'da uzun vadeli dağıtımını düşünüyor.

Dexory CEO'su Andrei Danescu şu yorumu yapıyor: "DMUK ekibiyle çalışmak yalnızca tatmin edici bir deneyim olmakla kalmadı, aynı zamanda üreticilerin bileşenlerini ve depolama operasyonlarını takip etme şeklini bozma hedefimize ulaşmak için ihtiyaç duyduğumuz içgörüleri de sağladı. DMUK ile planlarımız ve teknolojimizin gelecekteki gelişimi açısından 2023'ün neler getireceğini gerçekten dört gözle bekliyoruz."