Dünyanın 6 kıtasında farklı sektörlerde birçok zorlu projeyi devreye alan Wipro PARI, 20-23 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek olan Depolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi'ne katılıyor.

AS-RS ÇÖZÜMLERİNİ ZİYARETÇİLERLE BULUŞTURACAK

Wipro PARI Türkiye Satış Müdürü Caner Öztosun, zirvede sergileyecekleri ürünler hakkında şu açıklamada bulunuyor:

"Zirvede öne çıkmak istediğimiz ürün grubu, Stacker Crane’nin (istifleme vinci) raflar arasındaki koridorlarda hareket ederek ürünleri depoladığı AS-RS çözümlerimiz olacaktır. Bu konuda uzun yıllardan beri dünyanın 6 kıtasında lastik, tekstil, eczacılık, gıda gibi farklı sektörlerde birçok zorlu projeyi devreye aldık ve almaya devam ediyoruz. Zirveden beklentilerimiz otomatik depo çalışmalarına ilgi duyan ve yatırım yapmak isteyen firmalar ve kişilerle tanışıp, Wipro Pari olarak sunabileceğimiz çözümler hakkında bilgi vermek olacak."

Firma olarak sunmuş oldukları ASRS çözümleriyle, lojistik operasyonlarını tamamen otomatik bir hale dönüştürerek; depolama kapasite artışı, tam kapsamlı izlenebilirliğin sağlanması, ürün sevk hızının artırılması, olası ürün hasarlarının ortadan kaldırılması gibi birçok konuda katkı sağladıklarını aktaran Öztosun, "Son dönemde madeni yağ üreticisi global bir firma için gerçekleştirdiğimiz otomatik depo projesi, özellikle Stacker Crane, Mekik ve AGV gibi farklı ekipmanların beraber çalıştığı hibrit sistemlere çok güzel bir örnek teşkil ediyor. Bu bağlamda sadece hat girişinde paletli ürünlerin forklift ile beslendiği sistemde, paketin kamera ile görsel kontrolü, ilgili crane koridoruna yönlendirilmesi, ilgili konuma ulaşması, ardından teslimat için çağrılması, etiket yapıştırılması ve yükleme alanına sevk edilmesi tamamen otomatik olarak yapılmaktadır. Bu proje sayesinde müşterimizde deponun kapladığı alan azaltıldı, depolama kapasitesi artırıldı, saatlik palet sevk adedi yükseltildi ve tam kapsamlı izlenebilirlik sağlanmış oldu." diyor.

"OTOMATİK DEPOLAMA SİSTEMLERİNDE BÜYÜK BİR POTANSİYEL GÖRÜYORUZ"

Yıl sonu hedefleri ve yeni dönem projeleri hakkında da bilgiler paylaşan Öztosun, "2023 yılı Wipro Pari için global anlamda önemli bir büyüme senesi oldu. Hem farklı sektörlerde yeni aldığımız projeler hem de Hindistan’daki tesis büyütme yatırımımız ile şirketi bir üst seviyeye taşımış olduk. Yeni dönemde özellikle otomatik depo sistemleri konusunda hem Türkiye’de hem de dünyada büyük bir potansiyel görüyoruz. Gıda, lastik üretim, tekstil, petro kimya gibi alanlarda yeni projelerimiz ile 2024 yılının yükseliş ile devam etmesini planlıyoruz." diyor.
 

ASSA ABLOY, DEPO YÜKLEME RAMPASI ÜRETİCİSİ IWS'İ SATIN ALDI ASSA ABLOY, DEPO YÜKLEME RAMPASI ÜRETİCİSİ IWS'İ SATIN ALDI