STILL ARSER Otomasyon Satış Geliştirme Müdürü Ahmet Kutsay, Depolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi'nde sergileyecekleri ürünler, son dönem projeleri ve gelecek hedefleri hakkında açıklamalarda bulundu.

Depolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi’nde öne çıkarmayı planladıklerı ürünler hakkında bilgi veren Kutsay, "STILL ARSER, Depolama ve İntralojistik Çözümleri Zirvesi’nde AGV (Otomatik Yönlendirmeli Araçlar) ve AMR (Otonom Mobil Robot Sistemleri) uygulamaları ve otomatik depo (AS-RS) çözümleri ile yer alacak. STILL ARSER’in zirvede sergileyeceği AGV ürün portföyünde; MX-X Otonom Dar Koridor Forklifti (VNA), FM-X Otonom Reach Truck ve EXV Otonom İstifleyici, AMR ürün portföyünde ise ACH ve AXH olacak." dedi.

"Zirveden ilk beklentimiz ürünlerimizi ziyaretçilere tanıtmak ve muhtemel projeleri ile ilgili bilgi almak." diyen Kutsay, sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Ancak yenilikçi teknolojiler, etkin verimlilik çözümleri, sürdürülebilirlik odaklı çözümler, güvenlik ve veri gizliliği, iş birliği fırsatları ile ilgili çözümleri bir arada görmek sektörümüz için çok değerli."

VERİMLİLİĞİ ARTIRIRKEN HATALARI MİNİMİZE EDİYOR

Fabrikaların tedarik zinciri yönetimi, stok yönetimi ve lojistik yönetimlerinde kalite ve verimlilik sağlamaları, diğer yanda depolama maliyetlerini düşürmeleri için depo yönetimleri ve intralojistik operasyonlarına sağladıkları katkılar ve çözümler hakkında da bilgi veren Kutsay, "Fabrikaların tedarik zinciri yönetimi, stok yönetimi ve lojistik yönetimlerinde kalite ve verimlilik sağlamak için AGV ve AMR gibi otomatik taşıma araçları sunuyoruz. Bu araçlar, mal seçme, paketleme ve depolama işlemlerinde verimliliğin artması, hataların minimalize edilmesi ve siparişlerin hızlı bir şekilde tamamlanması noktasında depo yönetimi ve intralojistik operasyonlarında önemli katkılar ve çözümler sunmaktadır. Şunu da belirtmek gerekir ki, belirli çözümler ve çalışmalar fabrikanın özel ihtiyaçları ve özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Çeşitli teknolojilerin uygulanması, fabrikanın belirli hedefleri ve gereksinimleriyle uyumlu bir şekilde yapılmalıdır." dedi.

PROJE SONUNDA %30'A VARAN VERİMLİLİK ARTIŞI SAĞLADI

Son dönemde bu kapsamda hayata geçirdikleri bir proje hakkında bilgiler paylaşan Kutsay, şunları söyledi:

"Hayata geçirdiğimiz projelerde, endüstriyel otomasyon teknolojileri arasında oldukça popüler olan AGV’ler otomatik taşıma sistemleridir. AGV’lerin kullanımıyla depo içi taşıma ve malzeme akışı optimize edildi. Bu sistemle fabrikalarda üretim hatlarındaki malzemeleri taşımak veya depolama ve lojistik alanlarında kullanmak, depo içi operasyonlarda zaman tasarrufu sağladı ve hatalı teslimatlarda azalma görüldü.  Aynı zamanda, manuel iş gücünün azalmasıyla maliyetler düşürüldü ve verimlilik artışı sağlandı."

LİTUM “DÜNYANIN EN İNOVATİF ŞİRKETLERİ 2024" LİSTESİNDE LİTUM “DÜNYANIN EN İNOVATİF ŞİRKETLERİ 2024" LİSTESİNDE

Bu projelerin sonucunda, depo yönetimi ve intralojistik operasyonlarında %30'a varan verimlilik artışı elde edildiğini söyleyen Kutsay, hatalı teslimatlarda da %99'a varan azalma sağlandığı bilgisini paylaştı. "AGV gibi otomatik taşıma sistemleri üretim hatlarının verimliliğini artırmaya, iş gücünü serbest bırakmaya ve iş kazalarını azaltmaya yardımcı olur." diyen Kutsay, "AGV kullanımıyla beraber depolama maliyetleri düşürüldü ve tedarik zinciri yönetiminde daha etkin bir şekilde çalışma imkanı sağlandı. AGV sistemleri, manuel olarak yapılan işlemlerden daha hızlı ve daha doğru bir şekilde malzeme taşıma ve lojistik işlemlerini gerçekleştirebilirler. Verimlilik, maliyet tasarrufu, güvenlik ve esneklik isteyen firmalar AGV gibi özellikli ürünlere ilgi göstermektedir." dedi.

STRATEJİK ORTAKLIKLAR GERÇEKLEŞTİRİLİYOR

Yıl sonu hedefleri ve yeni dönem projeleri hakkında da bilgi veren Kutsay, "Yıl sonu hedeflerimizin ilk sıralarında; satış rakamlarını artırmak, yeni pazarlara açılmak ve müşteri memnuniyetini yükseltmek bulunuyor. Ayrıca, yeni dönem projelerimiz arasında ürün portföyümüzü genişletmek ve otomasyon alanındaki yenilikleri Türkiye’deki müşterilerimize sunmak yer alıyor. AGV ve AMR üreticisi olarak, müşterilerimize özelleştirilmiş ve verimli otomasyon çözümleri sunmak için çalışıyoruz. Satış hedeflerimizi gerçekleştirmek için müşteri ihtiyaçlarını analiz ediyor, satış potansiyeli yüksek pazarları belirliyor ve müşterilerimize uygun çözümleri sunuyoruz. Aynı zamanda, müşteri memnuniyetini artırmak için satış sonrası destek hizmetlerimize de önem veriyoruz." dedi.

Global bir firma olarak, uluslararası pazardaki rekabetçiliğini güçlendirmek ve yeni iş fırsatları yakalamak için stratejik ortaklıklar geliştirdiklerini ve dağıtım ağlarını genişlettiklerini söyleyen Kutsay, sözlerini şu sözlerle tamamladı: "Aynı zamanda, AR-GE çalışmalarımızı sürdürerek ürünlerimizin teknolojik açıdan güncel kalmasını sağlıyoruz. Bu hedefler ve projeler doğrultusunda, AGV ve AMR sektöründe lider bir firma olmayı hedefliyoruz. Teknoloji uzmanlığımız, araştırma ve geliştirmeye verdiğimiz önemin bir göstergesi. Gelişen teknolojide otomasyonun sektöre sağlayacağı fayda çok büyük dolayısıyla aynı motivasyon ile yatırımcılara en doğru projeleri sunarak onların yatırımlarından maksimum faydayı almaları için çalışıyoruz."
 

Editör: Haber Merkezi