banner1322
x

"YÜZDE 300 KAPASİTE ARTIŞI SAĞLADIK"

Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, "8 transfer merkezimize yaptığımız yatırımlarımızla yüzde 300'ün üzerinde kapasite artışı sağladık." dedi.

"YÜZDE 300 KAPASİTE ARTIŞI SAĞLADIK"
Enerji Zirvesi

Aras Kargo Genel Müdürü Utku Ayyarkın, yaptıkları yatırımlara ilişkin "Ankara ve Anadolu'daki transfer merkezlerimiz de dahil olmak üzere 8 transfer merkezimize yaptığımız bu yatırımlarımızla yüzde 300'ün üzerinde kapasite artışı sağladık." dedi.

2 YILDA 300 MİLYON TL YATIRIM YAPTI

Transfer merkezi, bilgi işlem altyapısı ve operasyonel düzenlemelere son 2 yılda toplam 300 milyon TL'ye yakın yatırım yapan Aras Kargo, 2020 yılında Ankara Transfer Merkezi'nin teknolojik dönüşümünü tamamladı.

Pandemi sürecinden önce başlattığı teknolojik dönüşüm ve altyapı yatırımlarına hız veren firma, bu doğrultuda zamanı ve kapasiteyi iyi yönetebilmek amacıyla çalışmalarına aralıksız devam etti.

KAPASİTESİNİ 27 BİN 600 PAKETE YÜKSELTTİ

Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan firmanın Genel Müdürü Utku Ayyarkın, "İlk olarak hem işlem hacmi hem de metrekare olarak en büyük transfer merkezlerinden biri olan İkitelli Transfer Merkezi'ni teknolojik olarak yenileyerek saatlik kapasitesini 5 bin 500 paketten 27 bin 600 pakete yükselttik. 2019'un ilk çeyreğinde İstanbul Anadolu Yakası Orhanlı'daki ve İzmir'deki transfer merkezimizi teknolojik olarak yenileyip sorter sistemine geçirdik. Ankara ve Anadolu'daki transfer merkezlerimiz de dahil olmak üzere 8 transfer merkezimize yaptığımız bu yatırımlarımızla yüzde 300'ün üzerinde kapasite artışı sağladık." dedi.

Ayyarkın, faaliyet gösterdikleri sektörde transfer merkezlerin öneminin altını çizerek, söz konusu merkezlerin "dağıtım süreci operasyonunun kalbi" olarak nitelendirilebileceğini söyledi. 

"1 MİLYAR TL YATIRIM DAHA YAPACAĞIZ" 

Transfer merkezleri yatırımları sonucu saatlik işleme kapasitesinde gerçekleşen 3 kat artışla sektörün en iyisi olduklarını dile getiren Ayyarkın, gelecek dönemde de mevcut transfer merkezlerine teknolojik yatırımlara devam edeceklerini belirtti hedeflerini şöyle açıkladı: 

"Önümüzdeki döneme dair hedeflerimiz arasında transfer merkezi, IT altyapısı ve operasyonel düzenlemeleri kapsayan toplam 1 milyar TL daha yatırım yer alıyor. 4 büyük şehrin ardından önümüzdeki yıldan itibaren Anadolu'daki transfer merkezlerimizin teknolojik yatırımlarına ağırlık vereceğiz." (AA)

Güncelleme Tarihi: 12 Ocak 2021, 12:42
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını