Yapı malzemeleri depoları, dikey sistemleri tercih ediyor

Tüm dünyada ve Türkiye'de giderek gelişmekte, günden güne büyümekte olan bir sektör varsa, o da inşaaat sektörüdür. Bu sektörün en önemli noktalarından biri ise elbette depolama alanlarıdır.

Yapı malzemeleri depoları, dikey sistemleri tercih ediyor
Endüstri 40 Zirvesi

Türkiye'de popüleritesi yüksek ve giderek gelişmekte olan inşaat sektörü, yoğun bir ilgi ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu pazarın gereksinimlerini gideren yapı ekipmanları konusunda son zamanlarda büyük bir kapasite artışı da görülmektedir. İnşaat sektörünün bilinen en önemli ayrıntıları; fayanstan alüminyuma, çimentodan tuğlaya kadar pek çok ürün grubunun hassas ve kırılgan fonksiyonlara sahip olmaları sebebiyle depolanma alanlarına da özel ihtimam gösterilmelidir.

MALZEME SEÇİMİNİN BÜYÜK ÖNEMİ

İnşaat sektöründeki kişiler için öncelikli adımlarından birisi, yapım aşamalarında kullanılacak olan inşaat malzemelerinin uygun bir şekilde seçilmesidir. Seçilen ve kullanılacak olan ekipmanlar, daha çok inşaatın proje mimari tasarım seviyelerinde belirlenir. Fakat üretici şirket burada devreye girip imalatı bitirilen ürünleri en iyi durumda muhafaza etmelidir. Bu da şirketin sahip olduğu, kriterlere uygun depolama alanları demektir.

DİKEY ÇÖZÜM ALTERNATİFLERİ REVAÇTA

Yapılacak en az fire ile en fazla imalatı amaçlayan şirketler için en mühim noktalardan birisi de, yine depolama alanlarının konforu ve güvenliği oluyor. Karşılaşılacak olan herhangi bir kırılma, bükülme, dökülme gibi negatif durumların getireceği olumsuz sonuçların yaşanmaması için şirketlerin depolama sistemlerinde, yapılan açıklamalardan çıkarılan sonuca göre yatay sistemlerden daha çok dikey çözüm alternatiflerinin tercih edildiğini biliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2019, 15:03
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını