Tıptan, ambalaj sektörüne…

Kamu kurumunda, fizyoterapist iken, KOSGEB desteğiyle kurduğu, oluklu mukavva ve ambalaj sektörüne geçen, Enver Aytekin’in ürünleri, hem iç, hem de dış piyasada kullanılıyor. Aytekin’in hedefi dünya standartlarında üretime geçmek

Tıptan, ambalaj sektörüne…
Endüstri 40 Zirvesi
Afyonkarahisar'da, kamuda fizyoterapist iken KOSGEB desteğiyle ambalaj ve oluklu mukavva sektörüne adım atan Enver Aytekin'in ürettiği ürünlerin dünyanın dört bir yanında kullanıldığını belirterek,
"Firmalar, ABD, Kanada, Almanya ve İngiltere başta olma üzere, birçok Avrupa, Asya ve Arap ülkelerine bizim ürettiğimiz kolilerle ihracat yapıyor. Yine yurt içinde birçok markette ürünlerin, ürettiğimiz ambalajlar ile tüketime sunulduğunu görmek bizi mutlu ediyor" dedi.

Yaklaşık 17 yıl kamuda fizyoterapist olarak görev yaparken kendi iş yerini kurma kararı alan Aytekin, aldığı hibe ve kredi destekleriyle açtığı imalathanesinde ürettiği ürünleri, Afyonkarahisar’daki pek çok firmanın yanı sıra Denizli, Uşak, Kütahya ve Konya gibi illere gönderiyor.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı'nın (KOSGEB) "Girişimcilik Destekleme Projesi"ne katılan Aytekin, aldığı 50 bin lira hibe ve 100 bin lira kredi desteğiyle Organize Sanayi Bölgesinde iş yeri açtı.
Girişimci Aytekin, yaptığı açıklamada, KOSGEB'in girişimcilik kursuna katılarak sertifikasını aldığını söyledi.


OLUKLU MUKAVVADAN KOLİ ÜRETİYOR

Aytekin, kurduğu imalathanede oluklu mukavvadan istenilen kalite ve dayanıklıkta koli üretimi yaptıklarını anlattı.

Afyonkarahisar’da lokum, sucuk ve mermer ihracatı yapan pek çok firma için üretim gerçekleştirdiklerini aktaran Aytekin, "Firmalar, ABD, Kanada, Almanya ve İngiltere başta olma üzere, birçok Avrupa, Asya ve Arap ülkelerine bizim ürettiğimiz kolilerle ihracat yapıyor. Yine yurt içinde birçok markette ürünlerin, ürettiğimiz ambalajlar ile tüketime sunulduğunu görmek bizi mutlu ediyor." diye konuştu.

SIRADA DÜNYA STANDARTLARINDA ÜRETİM VAR

Aytekin, yeni yatırımlarla üretimi artırarak sektörde daha kurumsal firmalara hizmet vermeyi hedeflediğini dile getirdi.

İşletmesinde daha çok kişiye istihdam sağlamayı istediğini vurgulayan Aytekin, şöyle devam etti:

"İleri teknoloji makinelerle daha kaliteli ve dayanıklı ürünler üretmeyi amaçlıyorum. Afyonkarahisar’da dünya standartlarında üretim yapan bir fabrika oluşturmayı istiyorum. Bu iş, Amerika’da, Almanya’da, İngiltere’de nasıl yapılıyorsa, Afyonkarahisar’da da aynı seviyeye getirmek temel hedefim."

Aytekin, iş hayatına atılma kararının çevresinde şaşkınlıkla karşılandığına değinerek, şunları kaydetti:
"Doktorlardan ve diğer sağlık çalışanlarından, 'Sende iyi cesaret var', 'Türkiye’de ticaret yapmak zor' ve 'Nasıl becerdin' diyenler oldu. İşimden çok memnunum.

Bana göre ticaret ve sanayinin verdiği zevki hiçbir iş vermiyor. Türkiye'deki pek çok firmaya hizmet vermeye çalışıyor, istihdam sağlıyoruz.

KOSGEB aracıyla aldığımız büyük desteklerden dolayı devletimize teşekkür ediyoruz. Girişimci ruhu olan arkadaşlarımız gerekli araştırmaları yaparsa birçok kolaylık ve desteklerin olduğunu göreceklerdir."
Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2018, 13:57
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını