Tehlikeli atık depolama için konteyner üretti

Sanayi tesislerinin riskli atık yönetimini kolaylaştırmak amacıyla Karmod tarafından tehlikeli atık depolama konteyneri üretildi.

Tehlikeli atık depolama için konteyner üretti
Endüstrideara

İSTANBUL (AA) - Sanayi tesislerinin riskli atık yönetimini kolaylaştırmak amacıyla Karmod tarafından tehlikeli atık depolama konteyneri üretildi.

Firma tarafından yapılan açıklamaya göre, üretim tesislerinde genellikle düzensiz alanlarda gelişigüzel depolanan tehlikeli atıklar, çevreyi tehdit eden önemli bir etken oluyor. Sorunun çözümüne direkt katkı sağlamak için bu amaçla özel depolama konteyneri geliştirilerek üretimi gerçekleştiriliyor.

Karmod Ar-Ge Müdürü Mustafa Hacıömer, konuyla ilgili olarak ürün hazırlığı öncesinde farklı üretim tesislerinde yaptıkları araştırmalarda özel atık alanının bulunmaması sebebiyle bilhassa kimyasal bulaşmış kontamine atık ile ambalajların depolanmasında çok fazla hassasiyet gösterilemediğini üzülerek  tespit ettiklerine dikkat çekti.

Hacıömer, bu amaçla konteyner üretici firma olarak yaptıkları çalışmayla sahada kullanımı kolay bir ürün ortaya meydana getirdiklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 19:20
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını