banner1322
x

SEKTÖR 4 MİLYARDAN FAZLA SİPARİŞ İÇİN HAZIRLANIYOR

Kargo, kurye ve dağıtım sektörü, 2022 yılında sadece e-ticaretten kaynaklı 4 milyar 685 milyon adetlik sipariş için hazırlıklarını yapıyor.

SEKTÖR 4 MİLYARDAN FAZLA SİPARİŞ İÇİN HAZIRLANIYOR
Robot Zirvesi

Küresel salgın sürecinde ticaretin devamlılığını sağlayan kargo, kurye ve dağıtım sektörü, 2022 yılında sadece e-ticaretten kaynaklı 4 milyar 685 milyon adetlik sipariş için hazırlıklarını yapıyor.

İLK KEZ SEKTÖRÜ BİR ARAYA GETİRECEK

Sektör profesyonelleri bu yıl ilk kez düzenlenecek Post & Parcel Uluslararası Zirvesi’nde bir araya gelerek, sektörün hızlı büyümesi ve teknoloji odaklı dönüşümü için önündeki fırsatları masaya yatıracak.

Türkiye Kargo, Kurye ve Lojistik İşletmecileri Derneği (KARİD) Başkanı Fatih Önyol, Zirve öncesi açıklamalarda bulundu:

"E-TİCARET İLE BERABER YÜZDE 40'LIK ARTIŞ BEKLİYORUZ"

E-ticaret sektörünün büyümesinde sektörün payının oldukça büyük olduğunun altını çizen Önyol, “Genel ticaretten aldığı yüzde 18’lik pay ile dikkat çeken e-ticaret sektörünün en önemli tamamlayıcısı kargo, kurye ve lojistik firmaları, 2021'de sadece e-ticaret sektöründen kaynaklı 3 milyar 347 milyon adet siparişi tüketicilerle buluşturdu. Bir önceki yıla nazaran yüzde 46 oranındaki bu hacim artışı, dağıtım sektörünü büyütürken dönüşmesine de aracılık etti. Bu yıl ise, e-ticaret sektörünün yaklaşık yüzde 40 oranında büyümesi öngörülüyor. Buna paralel olarak kargo, kurye ve dağıtım tarafında da 4 milyar 685 milyon adetlik siparişi tüketicilerle buluşturmaya hazırlanıyoruz." dedi.

POST & PARCEL ULUSLARARASI ZİRVESİ 25-26 MAYIS'TA

KARİD Başkanı Önyol, Türkiye'nin hızlı büyüyen sektörleri arasında yer alan sektörün yenilikçi ve teknoloji odaklı kolektif büyümesi gerektiğini dile getirerek, sektörün dönüşüm yolculuğunu tasarlamak amacıyla bu sene ilk kez düzenleyecekleri Post & Parcel Uluslararası Zirvesi (PPIS) ile ilgili bilgiler paylaştı.

Kargo, kurye, e-ticaret firmaları ile onlara hizmet sunan tüm alt sektör temsilcilerini, 25-26 Mayıs 2022 tarihlerinde Pullman İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek Post & Parcel Uluslararası Zirvesi’nde bir araya getireceklerini söyleyen Önyol, "Zirve'de iki gün boyunca alanında uzman konuşmacılarla sektörün değişen yeni yüzü, beklentileri, gelişme alanları, yapay zeka ve otonom teslimat araçları gibi yeni teknolojilerle entegrasyonu, sorunları ve uluslararası pazardan pay almak için yapması gerekenler masaya yatırılacak." diye konuştu.

SEKTÖRÜN NABZINI TUTACAK, YENİ İŞ BİRLİKLERİNE ZEMİN HAZIRLAYACAK

Sektörün mesafe kat etmesine imkan verecek yenilikler ve teknolojilerle doğrudan tanışma fırsatı sunacak PPIS, kargo, kurye ve lojistik işletmecileri ile e-ticaret şirketlerinin yanında akıllı lojistik sistemleri, yapay zeka teknolojileri üreticileri, güvenlik ekipmanları gibi alt sektör temsilcilerinin oyuncuları ile yeni nesil start-up'ları stand alanlarında buluşturacak.

PPIS çerçevesinde yapılacak B2B ikili ticari görüşmelerle de yeni iş birliklerinin önü açılmış olacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2022, 15:00
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını