Rhenus Lojistik Türkiye 5 ayda 3 kat büyüdü

Rhenus Lojistik Türkiye Ülke Müdürü Oğuzhan Aydın, 2020’nin ilk beş ayında geçen yılın aynı dönemine göre iş hacmi, ciro ve karlılıkta üç katlık büyüme kaydettiklerini vurguladı.

Rhenus Lojistik Türkiye 5 ayda 3 kat büyüdü
Endüstrideara

Rhenus Lojistik Türkiye Ülke Müdürü Oğuzhan Aydın, yaptıkları taşımaların yüzde 80’lik kısmının ihracat taşımalarından oluştuğuna işaret ederek, “Biz firma olarak Türkiye’nin büyüdüğü pazarlarda strateji geliştiriyoruz” dedi. Son üç yıllık dönemde hızlı bir büyüme ivmesi yakaladıklarını ifade eden Aydın, “Bu büyüme oranlarına bakarsak, 2018 yılında 2017’ye göre ciro, iş hacmi ve karlılıkta 12 kat büyüdük. 2019 yılında 2018’e göre dört kat, 2020’de de şuan ki rakamlara ve mali tablolara göre 2019 yılına nazaran üç katlık bir büyüme gerçekleştireceğiz” şeklinde konuştu.

TAŞIMALARDA İLK SIRA: OTOMOTİV YAN SANAYİ

Rhenus, İstanbul’da iki ofis ile faaliyet gösteriyor. Hadımköy bölgesinde yaklaşık 4 bin metrekarelik bir alanda deposu bulunan şirket, İstanbul’un yansı sıra Bursa, Ankara, Mersin ve Adana’da ofisleri bulunuyor. Oğuzhan Aydın, “2020 sonunda faaliyete almayı planladığımız üç yeni ofisimiz var. Bu ofisler; İzmir, Kayseri ve Gaziantep’te olacak. Ayrıca bu kentlerden Avrupa Birliği ülkelerine doğrudan karayolu parsiyel hizmeti sunacağız.  Böylece 8 ofisle Avrupa’ya karayoluyla doğrudan parsiyel hizmeti verirken bu sayı 2021’de 11’e çıkacak” dedi. Özellikle karayolu taşımacılığına yapılan yatırımların büyümede etkili olduğunu söyleyen Aydın, “Yaptığımız taşımalarda otomotiv yan sanayi ürünleri bizim için ilk sırada yer alıyor. Sonrasında tekstil sonrasında ise makina sektörü geliyor. İthalatta ise kimyasal taşımalarda daha etkin bir yerdeyiz” diye konuştu. 
 

Güncelleme Tarihi: 24 Temmuz 2020, 18:42
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını