banner1322
x

MARS BOZULABİLİR KARGO TAŞIMACILIĞINDA İDDİALI

Mars Hava Deniz Kargo, bozulabilir kargo taşımacılığı hizmetiyle taşınması talep edilen hassas ürünleri istenilen destinasyonlara ulaştırılmasını sağlıyor.

MARS BOZULABİLİR KARGO TAŞIMACILIĞINDA İDDİALI
Enerji Zirvesi

Mars Hava Deniz Kargo, uzun zamandır başarıyla gerçekleştirdiği bozulabilir kargo taşımacılığı hizmetiyle taşınması talep edilen hassas ürünleri müşterilerinin özel taleplerine göre doğru planlama yaparak istenilen destinasyonlara ulaştırılmasını sağlıyor.

"İŞ BİRLİKLERİYLE VE DOĞRU PLANLAMA İLE TAŞIYORUZ"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Mars Hava Deniz Kargo CEO’su Selmin Kahraman, havayolu ve denizyolu ile tüm dünyaya ulaştıklarını ifade ederek, kuruldukları günden beri taşınması talep edilen ürünleri doğru iş birlikleriyle müşterilerinin özel istekleri doğrultusunda doğru planlama yaparak taşıdıklarını dile getirdi.

Amaçlarının müşterilerinin ürününü istediği taşıma moduyla, istediği yere, güvenli olarak ulaştırmak olduğunu kaydeden Kahraman, perishable olarak adlandırılan bozulabilir kargo taşımacılığının özel ekipmanlarla yapıldığını ve taşıma sırasında birçok kıstasın dikkate alınmasıyla birlikte organizasyonunu sağlanan bir lojistik operasyonlar zinciri olduğunu söyledi.

Kahraman, Türkiye'den en fazla Uzak Doğu, Orta Doğu, Rusya ve Avrupa'ya bozulabilir kargo taşımacılığının gerçekleştirildiğini ürün bazında da balık, domates, incir, kiraz ve narenciyenin gittiğini belirtti.

"EN KRİTİK NOKTA; SOĞUK ZİNCİRİN KIRILMAMASI"

Lojistik sektöründe en önemli kriterin güven olduğunun altını çizen Kahraman, müşterilerinin şirketlerine güvendiklerini ve kendilerinin de bu güveni sağlamlaştırmak amacıyla titiz bir şekilde çalıştıklarını bildirdi.

Kahraman, bozulabilir ürünlerin taşınmasında en dikkat edilmesi gereken noktanın ürünlerin sevkiyat, depolama ve tüketim aşamasına kadar olan süreçte uygun ısıda saklanması ile soğuk zincirin kırılmaması olduğunu vurguladı ve sözlerine şöyle devam etti:

"Ürünün varış noktasına kadar doğru ısıda taşınması ürünün kalitesinin bozulmaması açısından en önemli kriter. Bu da taşınan ürünlerin değerini ve dolayısıyla bizimle ihracat ve ithalatta çalışan müşterilerimizin işlerini etkiliyor."

"RAF ÖMRÜ SÜRESİNİN KISALMASININ ÖNÜNE GEÇİYORUZ"

Takip sisteminin, gerek havayolu gerekse denizyolu taşımacılığındaki önemli noktalar arasında bulunduğunu kaydeden Kahraman, ürünün yolculuk esnasında ve tamamlandığında müşteriyi bilgilendirdiklerini ve alıcının bir an önce ürünleri alabilmesini sağladıklarını söyledi.

Kahraman, "Bu şekilde kalitesi yüksek ürünler, kalitesinden kayıp vermeden alıcıya ulaşıyor ve bozulabilir ürünlerin taşınması sırasında etkilenme ihtimali olan raf ömrü süresinin kısalmasını engelliyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2021, 18:57
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Enerji Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını