banner1322
x

MADOSAN'A AVUSTURYALI ORTAK

Bursa merkezli MADOSAN Raf Sistemleri, Avusturya menşeli UMDASCH The Store Makers firması ile güçlerini birleştirme kararı aldı.

MADOSAN'A AVUSTURYALI ORTAK
Endüstrideara

CEM KARATAY -  Bursa’da faaliyet gösteren ve ürettiği ürünleri dünyanın 74 farklı ülkesine ihraç eden MADOSAN Raf Sistemleri AŞ ile Avusturya’nın en eski şirketlerinden olan UMDASCH The Store Makers güçlerini birleştirme kararı aldılar.

Firmanın Rekabet Kurulunun kararının ardından yüzde 55 hissesini Avusturyalı şirkete devredeceği, hisse devriyle birlikte şirket yönetimini, Madosan mevcut Genel Müdürü Nedim Yılmaz ve Umdasch The Store Makers İş Geliştirme Müdürü Kaya Toker birlikte yürütecek.

Madosan'ın önceki sahipleri Vedat Saygın ve Sevgi Saygın’ın da Denetim Kurulu Üyesi olarak Yönetim Kurulu'ndaki görevlerine devam edeceği bildirildi.

“ULUSLARARASI GENİŞLEMEYİ BİRLİKTE SÜRDÜRECEĞİZ” 

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Umdasch The Store Makers CEO'su Silvio Kirchmair, ortaklık görüşmelerinin olumlu neticelenmesi dolayısıyla duydukları memnuniyeti dile getirerek, Madosan ortaklığı ile günümüzün zorlu ekonomik koşullarında büyümelerine devam etmelerine destek olacak bir iştirak kazandıklarını söyledi.

Çoğunluk hisselerini kendilerine uluslararası öneme sahip perakende müşterilere erişim sağlayacağını ve olağanüstü rekabetçi bir üretim üssü kazandıracağını kaydeden Kirchmair, ortaklık ile Leibnitz kentindeki metal üretim lokasyonlarını güçlendireceklerini ve uluslararası genişlemeye birlikte devam edeceklerini belirtti.

“GÜCÜMÜZE GÜÇ KATACAK”

Söz konusu ortaklık anlaşmasına ilişkin olarak Madosan Yönetim Kurulu Başkanı Vedat Saygın, Umdasch Grup AG’nin kendileri gibi etik değerleri ön planda tutan bir aile şirketi olduğuna dikkat çekti.

Saygın, “Değerleri bu denli bizimle örtüşen bir firma ile güçlerimizi birleştirmek gücümüze güç katacak. Gerek ulusal gerekse uluslararası anlamda önemli bir pazar genişlemesi için fırsat sağlayacak. Ülkemize dünyaca tanınmış, prestijli bir hissedar kazandırdığımız için gururluyuz.” ifadelerini kullandı.

Madosan Yönetim Kurulu Üyesi, BTSO Meclis Üyesi ve TOBB Kadın Girişimciler Kurulu Doğu Marmara Bölge Temsilcisi Sevgi Saygın ise, uluslararası büyümelerine, bünyelerine kattıkları bilgi birikim ve teknik güç ile daha büyük adımlarla sürdüreceklerini vurguladı.
 

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2020, 08:12
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını