banner1322
x

Kargo sektöründe otomasyon avantaj sağlıyor

7. Lojistik Otomasyon Teknolojileri Semineri'nde Aras Kargo Transfer Operasyonları Proje Müdürü Benhür Kunter sunum gerçekleştirdi.

Kargo sektöründe otomasyon avantaj sağlıyor
Robot Zirvesi

Aras Kargo Transfer Operasyonları Proje Müdürü Benhür Kunter, kendi bünyelerinde özellikle ölçüm tartım sistemlerinde Sick kullandıklarını ve oldukça fayda sağladıklarını ifade ederken otomasyon sistemleriyle esneklik, insan hatalarının azalması, sorterda hızlanma ve süreç sadeleşmesi gibi avantajlar sağlandığına dikkat çekti. Kunter, sunumunda ayrıca Aras Kargo otomasyon projesi kapsamında İkitelli sorter kurulumunun özetini anlattı.

YATIRIMLARINI SÜRDÜRÜYOR

Aras Kargo, 3 milyondan fazla siparişin incelenerek hazırlandığı 2017 Kobi E-Ticaret Raporu’na göre KOBİ’lerin en çok tercih ettiği kargo şirketi oldu. Yaklaşık 14 bin çalışan, 4 binden fazla araç, 29 transfer merkezi ve günde yaklaşık 500 bin gönderi ile Türkiye’nin en geniş dağıtım ağına sahip kargo şirketi konumunda yer alan Aras Kargo, ülkemizin e-ticaret potansiyelini tam olarak ortaya koyabilmesi ve sektörünün küresel olarak büyüme potansiyelinden en iyi şekilde yararlanabilmesi için alt yapı yatırımlarını sürdürüyor.
 

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 18:00
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını