banner1322
x

GKN KARGO'NUN YATIRIMLARI 200 MİLYON TL'YE ULAŞACAK

GKN Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek, hızlı bir büyüme öngördüklerini, yıl sonu itibarıyla yatırımlarının 200 milyon TL'ye ulaşacağını bildirdi.

GKN KARGO'NUN YATIRIMLARI 200 MİLYON TL'YE ULAŞACAK
Robot Zirvesi

 GKN Kargo, dağıtım sektöründe yaptığı dijital yatırımların yanı sıra son 1,5 yılda 150 milyon TL tutarında yatırım yaparak büyümesine devam etti.

"TÜRKİYE'NİN ÖNDE GELEN KARGO ŞİRKETİ OLMA HEDEFİMİZE YAKLAŞIYORUZ"

GKN Kargo'dan yapılan açıklamaya göre, 2016’dan beri varlığını sürdüren, her zaman müşteri memnuniyetini düşünen şirket, ülke ekonomisine katkı sağlamak amacıyla 2022'de 64 ilde hizmet vererek personel sayısını da aynı ölçüde arttırıyor. GKN Kargo son 1,5 yılda 150 milyon TL tutarında yatırım yaparak büyümesini ilerletti.

Açıklamada görüşlerine yer verilen GKN Kargo Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Akyürek, 2022'de hızlı bir büyümeyi öngördüklerini, yılı sonu itibarıyla yatırımlarının 200 milyon TL'ye ulaşacağını ve Türkiye’nin önde gelen kargo şirketlerinden olma hedeflerine her geçen gün yaklaştıklarını dile getirdi.

"ÇALIŞAN SAYIMIZI 3 BİN KİŞİYE YÜKSELTMEK İSTİYORUZ"

Planlanan büyüme ile birlikte 2022’de gerçekleştirecek diğer bir hedefin de günlük 1 milyon kargo teslimi olarak aktaran Akyürek, hedeflerine ulaşmak için Çerkezköy, Gimat ve Adana’da 3 aktarma merkezini daha kullanıma açtıkları bilgisini verdi.

Akyürek, 2022'nin ilk ayında 780 kişiyi daha kadrolarına dahil ettiklerini, bu yılki hedeflerinin çalışan sayısını 3 bin kişiye yükseltmek olduğunu ifade etti. 

"KARGO AKADEMİ İLE SEKTÖRE KATKI SAĞLAYACAĞIZ"

Sektördeki personel açığının farkında olduklarını bu zorlukları aşmak ve hizmet kalitelerini yükseltmek için "Kargo Akademi" projesini hayata geçirmek üzere çalışmalarını başlattıklarını belirten Akyürek, 2022'nin ilk çeyreğinde "Kargo Akademi" ile sektöre bu alanda önemli bir katkı sunacaklarının altını çizdi.

Akyürek, yıl sonuna kadar 84 olan acente sayısını 120’ye çıkarmayı planladıklarını, 2023'e kadar 81 ilde şube açmayı hedeflediklerini de sözlerine ekledi. (AA)

Güncelleme Tarihi: 24 Haziran 2022, 18:18
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını