Endüstri 4.0'a uygun akıllı depo sistemleri üretiyoruz

ÜÇGE Grup bünyesinde faaliyet gösteren ÜÇGE DRS Otomatik Depolama ve Depo Raf Sistemleri A.Ş; birçok sektörün hizmetine sunduğu, akıllı depolama çözümleri ile bu konuda dünyanın sayılı firmaları arasında yer alıyor.

Endüstri 4.0'a uygun akıllı depo sistemleri üretiyoruz
Endüstri 40 Zirvesi

ÜÇGE DRS, dünyanın en önemli mağaza ekipmanları ve raf sistemleri firmaları arasında yer alan ÜÇGE Grup’un, sanayi ve lojistik dünyasına sunduğu yenilikçi çözümlerle otomatik depolama ve depo raf sistemleri ile sektöründe öncü ve lider konumundaki firmalarından biridir. ÜÇGE DRS, Türkiye’nin ilk ve hala tek patentli mobil rack sistemi, deprem şartları da düşünülerek geliştirilen otomatik drive-in depolar için tamamen yerli patentli konstrüksiyon ve Autopal mekik, dar ofis alanlarında kullanılan arşiv dolaplarının tam otomatik ve android üzerinden kullanıma izin veren patentli modeli, Türkiye’nin en yüksek ve tamamen yerli Tek tam otomatik deposu, Avrupa’nın en yüksek hafif yük AS/RS deposu gibi çözümleri geliştirmiş ve daha iyilerini geliştirmektedir.

“YERLİ ÜRETİMLE TAM AKILLI DEPO YATIRIMLARININ FİYATLARINI AŞAĞI ÇEKTİK”
Konuyla ilgili görüşlerini paylaşan ÜÇGE DRS Genel Müdürü Tunçer YILDIZ, yaptıkları Ar-Ge çalışmalarıyla firmaların beklediği akıllı depolama çözümlerinin teker teker hayat bulduğunu ifade etti. Bu sayede ithalata dur denilerek ülke ekonomisine önemli bir katkı sağlandığının ve dünyanın geri kalanı için Avrupalı üreticilere ciddi bir alternatif olduklarının altını çizdi.

“ENDÜSTRİ 4.0’A UYGUN SİSTEM”
Teknolojiye dayalı ürün gruplarına verilen önem ile tam yedi TÜBİTAK destekli TEYDEB projesi tamamlanarak sanayicinin kullanımına sunuldu.2016 yılında İzmir’deki bir firma için 6 bin palet kapasiteli Endüstri 4.0’a uygun üç robotun çalıştığı, insansız akıllı depo projesi hayat geçirildi 25 metre ve 10 bin paletlik yeni bir depo projesi de devam ediyor. Farklı bir sektör olan savunma sanayinde de tam otomatik depo projemiz 2018 yılında devreye alınacak. Otomotiv sektöründe yer alan bir müşterimiz içinse Avrupa’nın en yüksek depolarından biri olan (31 metre) Mini-Load AS-RS deposunu inşa ettik. Sektörel dergiler ile yurt dışı partnerlerimizden aldığımız bilgilendirme ve case study çalışmaları neticesinde belirlenen AS/RS miniload kategorisinde bu yükseklik daha önce uygulanmamış. Fabrikanın adeta kalbi gibi çalışan sistem 12 ayrı giriş çıkış kapısı ve 31 m yüksekliğiyle sağladığı 103 katta; 7 bin 500 tava, 50 bin eurobox plastik kasa kapasitesi sayesinde firmanın ihtiyacı olan tüm intralojistik hareketleri tek başına üstlenmiş durumda.

“DÜNYANIN İLK TİLT RAY ÇUVAL SORTERINI THY İÇİN ÜRETTİK”
ÜÇGE DRS’nin tamamladığı diğer bir başarı hikayesi de THY’nin kargo bölümü için yapılan dünyanın ilk tilt ray çuval sorterı oldu. Saatte 4 bin ürün ayrıştırma kapasitesine sahip sistem sayesinde THY kargo bölümü işlem kapasitesini üç kat arttırdı.

“ÜÇGE, AR-GE MERKEZİ KURUYOR”
Tunçer yaptığı açıklamada, ÜÇGE’de 2018 yılı içinde 30 kişilik profesyonel Ar-Ge ekibinin yer alacağı Ar-Ge merkezinin kurulacağını da ifade etti. ÜÇGE DRS Genel Müdürü Tunçer Yıldız ayrıca yaptığı açıklamada “Perakendeden sanayiye kadar tüm sektörlere raf sistemleri ve depolama çözümleri üreteceğiz.” dedi.
Yenilikçi depo çözümleri anlayışı ile hizmet veren ÜÇGE DRS, perakende ve sanayi sektörü için özel tasarımlı depo rafları üretmektedir. Daha hızlı, daha yükseğe ve daha güçlü ilkelerinden hareket ile daha etkin mal ve hizmet üretimi için kurulan ÜÇGE DRS, hayatın en keyifli renklerinden biri olan, alışverişi ve alışveriş mekanlarını donatan ÜÇGE Grubu’nun bir üyesidir. Yıldız konuşmasını şu cümlelerle sürdürdü: “Müşteriye özel çözümler üreten firmamızın yıllık üretim kapasitesi, travers üretiminde 1.371.000 kg, konsol üretiminde 457.000 kg, Highrack ayak üretiminde 11.664.000 kg’dır. Firmamızın temel felsefesi olan kaliteli, ekonomik ve zamanında üretim ile müşteri memnuniyetini sağlamaktır. Fayda-fiyat ilişkisinde, uluslararası platformda kabul görmüş ürünlerimiz, dünyanın 77 ülkesinde girişimciye hayat vermektedir. Üretimini yüzde 40 oranında ihraç eden ÜÇGE ailesi, artan talepleri karşılayacak ileri teknolojiye sahip üretim hatları ile Türk sanayisinin gururudur.”

Güncelleme Tarihi: 20 Mart 2019, 18:16
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını