EMİRATES SKYCARGO AŞI TAŞIMA KAPASİTESİNİ YÜKSELTİYOR

Emirates Skycargo, Dubai'deki ilaç soğuk zincir altyapısını genişleterek aşı taşıma kapasitesini yükseltme kararı aldı.

EMİRATES SKYCARGO AŞI TAŞIMA KAPASİTESİNİ YÜKSELTİYOR
EndüstrideAra - Haber Detay

Emirates SkyCargo, Dubai'deki sıcaklığa duyarlı ilaç ve aşı yönetim kapasitesini, Dubai Uluslararası Havalimanı'ndaki AB GDP sertifikalı özel ilaç tesisindeki 94 havayolu palet pozisyonuna sahip tam otomatik soğuk odasının genişletilmesiyle daha da güçlendiriyor.

TEK SEFERDE 90 MİLYON DOZ AŞI SAKLANABİLECEK

Genişletilmiş soğutma odası, aşıların ve diğer ilaçların firmanın amacına uygun inşa edilen GDP sertifikalı tesisinde depolanması ve yönetimi için, 2 bin 600 metrekarelik ilave bir sıcaklık kontrollü ortam (2-25 derece) sunarak taşıma şirketinin hava taşımacılığı sektöründeki lider konumunu pekiştirecek.

Ayrıca Covid-19 aşıları için artan taşıma talebini karşılamak üzere Dubai merkezde ek kapasite sağlayacak. Eklenen yeni alanda, tahmini olarak tek seferde 60-90 milyon doz aşı muhafaza edilebilecek.

Aşıların uluslararası dağıtımında lider rol oynamayı sürdüren şirket, 2020'nin sonlarından bu yana 60'ı aşkın ülkeye 250'nin üzerinde uçuşla toplamda 75 milyondan fazla COVID-19 aşısı taşıdı.

"100 MİLYON DOZA ULAŞMAYI HEDEFLİYORUZ"

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Emirates Kargo Kıdemli Başkan Yardımcısı Nabil Sultan, firma olarak dünya genelinde 350 tondan fazla sevkiyata imza atarak mevcut salgın dalgasından ciddi ölçüde etkilenen topluluklara en fazla gereksinim duydukları desteği sunmaktan ötürü gurur duyduklarını ifade etti.

Daima geleceğe baktıklarını, 2021'in ikinci yarısında gelişmekte olan ülkelere aşı sevkiyatı talebinde bir artış olacağını öngördüklerini aktaran Sultan, "Şimdiden, artan üretime paralel olarak, geçtiğimiz birkaç haftada taşınan COVID-19 aşı miktarında bir yükselme olduğunu gördük. Bu ayın sonuna gelmeden 100 milyon doz olarak belirlediğimiz kilometre taşına ulaşmayı planlıyoruz." diye konuştu.

Son altı aylık dönemde ilaç üreticileri ve lojistik iş ortaklarıyla birlikte değerli ve karşılıklı bir tecrübe edindiklerini dile getiren Sultan, edindikdileri deneyim ile taşıma işlemini hızlı ve etkin hale getirmek adına fırsat bulduklarını ve ileride sıcaklığa duyarlı ilaçları da kapsayacak şekilde sevkiyatta bir sonraki aşamaya geçme noktasında bir ivme kazandıklarını söyledi.

İLK HAVA TAŞIMACILIK ŞİRKETLERİNDEN BİRİ OLDU

Pandeminin ilk evresinde koronavirüs aşılarının sevkiyatını gerçekleştirmek için kapsamlı hazırlıklara başlayan ilk hava taşımacılık şirketlerinden ola Emirates SkyCargo, Ekim 2020'de aşıların taşınmasına yönelik BAE'nin Dubai Emirliği'nde GDP sertifikalı özel bir hava merkezi kurduğunu açıklamıştı.

Depolama ve yönetim için 20 bin metrekareden fazla AB GDP sertifikalı soğuk zincir altyapısını bulunan firmanın merkezinde ayrıca uçak ve kargo terminali arasında aktarma esnasında aşı gibi sıcaklığa duyarlı sevkiyatlarını korumak için, ilaçlara özel 50'den fazla soğuk dolly araca sahip.


 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2021, 10:55
YORUM EKLE

Radyo

Berrmak

Dergiler