DİJİTALİS'TEN YAZILIM ANLAŞMASI

Yazılım şirketleri ile yaptığı çözüm ortaklıklarına bir yenisini ekleyen Dijitalis, perakende dağıtım lojistiği ve e-ticaret son kilometre lojistiği çözümleri sunmak üzere Locus ile anlaştı.

DİJİTALİS'TEN YAZILIM ANLAŞMASI
Endüstrideara

Dijitalis Yazılım ve Danışmanlık, dünyanın lider yazılım şirketleri ile yaptığı çözüm ortaklıklarına bir yenisini ekleyerek lojistik ve tedarik zinciri alanının önde gelen yazılım firmalarından Locus ile anlaşmaya vardı.

Hindistan merkezli olan ve dünyanın farklı ülkelerinde ofisleri bulunan Locus ile gerçekleştirdikleri yeni iş birliklerine ilişkin konuşan Dijitalis Yazılım ve Danışmanlık Genel Müdürü Tolga Yanaşık, şunları kaydetti: “Dünyanın lider yazılım şirketleri ile yaptığımız çözüm ortaklıklarımıza bir yenisini ekledik. Son kilometre lojistiği ve e-ticaret dağıtımı yapan şirketler için rota planlama, sipariş takip, müşteri ve şoför bilgilendirme, performans değerlendirme çözümlerini tek bir platformdan sunan Locus.sh dünyanın en büyük e-ticaret firmaları ile çalışıyor. E-ticaret satışlarının artacağı yılın son üç ayı öncesinde ülkemizdeki e-ticaret firmalarımıza bu çözümleri sunmaktan heyecan duyuyoruz.”

Locus’tan yapılan açıklamada ise şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’nin tanınmış tedarik zinciri danışmanlık şirketlerinden biri olan Dijitalis Yazılım ve Danışmanlık ile ortak olduğumuzu duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Ortaklığımız, Türkiye genelindeki oyuncular için elektronik perakendecilik (e-tailing) ve e-ticaret tedarik zincirlerini, dağıtım lojistiğini ve son kilometre teslimat performansını güçlendirmeyi amaçlıyor.”

HİNDİSTAN’IN E-TİCARET HACMİ 120 MİLYAR DOLAR

Firmadan ayrıca konuya ilişkin yapılan açıklamada, 829 milyon internet kullanıcısının olduğu Hindistan’da, e-ticaret hacminin yaklaşık 120 milyar dolar olduğu ve yıllık ortalama yüzde 51 artış oranı ile Hindistan’ın dünyanın en hızlı büyüyen e-ticaret pazarı konumunda bulunduğu bilgisine yer verildi.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2020, 16:04
YORUM EKLE

Proses Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını