CeMAT Eurasia: “Lojistik sektörüne dair tüm yanıtlar burada” 

CeMAT Proje Müdürü Saniye Atak ile yaptığımız görüşmede Mart ayında, İstanbul’da gerçekleşecek WIN CeMAT Eurasia hakkında bilgi aldık.

CeMAT Eurasia: “Lojistik sektörüne dair tüm yanıtlar burada” 
Endüstri 40 Zirvesi

WIN Eurasia’nın önemli bir bölümünü oluşturan CeMAT Eurasia’da endüstri toplumunun artan ihtiyaçları karşısında bu yıl kaldırma-taşıma, yükleme-boşaltma ve depolama alanlarında üretilen çözümler dikkat çekecek.

WIN fuarları çatısı altında yer alan CeMAT Eurasia Fuarı’nı biraz daha yakından tanımak isterim. CeMAT Eurasia Fuarı’nda hangi ürün grupları ve çözümler sunulacak?

CeMAT Eurasia, WIN Eurasia’nın önemli bir bölümünü oluşturacak. Günümüzde, endüstri toplumunun artan ihtiyaçları, kaldırma-taşıma, yükleme-boşaltma ve depolama alanlarında daha fazla çözüme ihtiyaç duyulmasını da beraberinde getiriyor. Rekabette başarılı olabilmenin yolu da tedarik zincirlerinin sadece kendi şirketleri içerisinde değil, her evrede bağlantılı ve dijitalleşmiş olmasından geçiyor. CeMAT Eurasia, Endüstri 4.0’ın etkilerini taşıyan yenilikçi lojistik, intralojistik ve lojistik bilişimi teknolojilerini bir çatı altında toplayarak bu ihtiyaçların tamamının çözümüne yönelik platform sunuyor. Endüstri 4.0 ile Lojistik 4.0 arasındaki etkileşime ve dijitalleşmeye odaklanacağımız fuarda katılımcı ve ziyaretçilerimiz; Kaldırma-Taşıma Sistemleri ve Aksesuarları, Depolama ve Raf sistemleri, Depo Alanları için Tam Otomasyonlu Çözümler, Lojistik 4.0 Çözümleri, Lojistik Yazılımı ile Paketleme Teknolojileri gibi önemli ürün gruplarındaki son teknolojileri görme ve deneyimleme fırsatını yakalayacak. Katılımcı firmalarımız ve ziyaretçilerimiz lojistik sektörüne dair aradıkları tüm yanıtları ve çözümleri CeMAT’ta bulacaklar.

Geçen seneye göre katılımcı firmalarda ne gibi değişmeler yaşandı, yeni firma olarak kimleri görebileceğiz?

2018 yılına oranla 14-17 Mart 2019 yılında Lojistik 4.0 çözümleri sunan katılımcılarımızın sayısının arttığını görüyoruz. 2019 yılında güçlü markalarımızın arasına Stow, Hyster, Yale gibi markaları da katarak her geçen yıl daha da güçlü bir platform oluşturma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Yurt dışı tarafına baktığımızda ise 2019 yılında Çin’den ciddi bir katılımı olduğunu görüyoruz. Bu durum, CeMAT Eurasia Fuarımızın uluslararası olarak da gün geçtikçe daha dikkat çekici hale geldiğini göstermektedir. Lojistik noktasında çok çeşitli alanları birleştiren bir bölüm CeMAT Eurasia...

Gelecek hedefleri arasında bu alanlardan öne çıkıp büyütmeyi düşündüğünüz bölümler var mı?

Türkiye’de lojistik sektörü her geçen yıl büyüyor ve yeni ihtiyaçlar ortaya çıkıyor. Bu ihtiyaçlar doğrultusunda biz de fuarımızı güncelleyerek yeni alanlar ekliyoruz. Bunlardan en önemlisi, lojistik sektöründe teknolojinin etkin kullanımı konusudur. İmalat sektöründe tedarik zincirleri ile çalışan şirketlerin büyük çoğunluğu teknolojiyi etkin biçimde kullanma noktasında zorluklar yaşıyor. Bunula birlikte küresel ticaret hacminin artması, lojistik sektöründe teknoloji her geçen gün daha da önemli hale getiriyor. Dolayısıyla katılımcı ve ziyaretçilerimize çözüm önerileri sunarken teknolojiyi daha da merkeze alan bir yaklaşım sergileyeceğimizi söyleyebilirim.

Son olarak ziyaretçilerin nereden başvuru yapması gerekiyor?

Bu yıl 26’ncı kez organize ettiğimiz WIN Eurasia Fuarı, 2018 yılında olduğu gibi 2019’da da Endüstri 4.0 çatısı altında gerçekleştirilecek. İmalat sanayine dair tüm sektör bileşenlerini tek çatı altında buluşturacağımız, Avrasya bölgesinin lider uluslararası fuarı WIN Eurasia’da yer alan CeMAT Eurasia 2019 ile sektörün dinamiklerini yerinde deneyimleyip, gerçek zamanlı iş hacmi yaratma imkanını arayan tüm sektör profesyonellerini, 14-17 Mart tarihleri arasında fuarımızda görmeyi arzu ediyoruz.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2019, 12:12
YORUM EKLE

Robot Zirvesi

Endüstri 40 Zirvesi

Dergiler

ST Endüstri Radyo Canlı Yayını